Македонски | Shqip | English |

Navodnuvanje so solarni sistemi 4,5 KW pumpa

Оглас од претпријатие. Се продава од: МФЦ-СОЛАР 11 јан. 09:18 Поврзи се кон претпријатието за да направиш измени
Цена:

7 200 ЕУР

Површина: 1000 m2
Локација: Прилеп
Овие комплети за наводнување овозможуваат на пумпата за вадење вода да почне да вади вода автоматски со изгревање на сонцето,
со смалена брзина и количина на вода. Како сонцето светнува појако , така и брзината и количина на вода се зголемуваат. Од кај 8-9h па до после 14-15 h пумпата работи со максимална снага.
А после тоа снагата почнува да опаѓа и со стемнувањето пумпата престанува да работи.
Наредниот ден системите автоматски се вклучуваат и започнуваат со вадење на вода.
Не се потребни акумулатори и други елементи за контрола , системот работи автоматски , без нагледување.
Во зависност избраниот комплет , кој ќе зависи од типот на пумпата што сакате да ја користите,
ќе зависи бројот на панели и големина на специјалниот тип на инвертер.
Пумпата треба да е трофазна и тоа 3х380v!
Погледајте ги и другите огласи од вакви системи за наводнување..
Посетете ја нашата интернет страна www.mfc-solar.mk кадe имате уште многу соларни системи за куќи , викендички и за наводнување..
Инфо на : 070 269-000 , 048 522-222 или на Skype : zvonko.dimeski

Sistemi za navodnuvanje

Нема посетени огласи
Кон почеток