Македонски | Shqip | English |

Gradezno zemjiste vo Radovis

Се продава од: САШКО БОЈАЏИЕВ Вчера 15:41 Избриши, измени или обнови го твојот оглас
Цена:

28 ЕУР   50 ЕУР

Адреса: ул. „Илија Алексов“
Површина: 1083 m2
Локација: Радовиш
ИТНО И ЕФТИНО!!!
Се продава плац / градежно земјиште во Радовиш од 548 м2 на улица „Илија Алексов“ (патот кон нас. Раклиш, Подареш, Ораовица),во близина на тениските игралишта, детска градинка „Цветови“, комплекс „Шампион“ и Егејското маало (Види ги сликите).
Парцелата / плацот се наоѓа во урбаниот опфат на град Радовиш и е опфатен со Генералниот Урбанистички План како и Деталниот Урбанистички План (има маркица) и е со намена и идеален за семејна куќа со деловен простор.
За да се уверите во точноста на информациите може да провериме лично во просториите на општина Радовиш, во секторот за урбанизам.

Цена по договор.

Информации на 075 493 167 - Сашко Бојаџиев - Џиџе.
Нема посетени огласи
Кон почеток