Македонски | Shqip | English |

Laptop ASUS ROG G751JT

Се продава од: Aleksandar 23 авг. 15:51 Избриши, измени или обнови го твојот оглас
Купи сега, плати подоцна! Аплицирај и дознај го кредитниот лимит со Iute!
Аплицирај сега >
Цена:

1 200 ЕУР

Локација: Центар, Скопjе
Производи : Лаптопи/Notebook
Марка: Asus
Модел: Drug model
Се продава ASUS ROG G751JT лаптоп.

Модел: G751JT-T7254D
Процесор: Intel® Core™ i7-4720HQ 2.6GHz Processor (6M Cache, до 3.60 GHz)
Меморија: 16GB DDR3 1.600MHz (4 слота, два слободни, максимално подржува: 32GB)
Хард диск: 1TB 7.200rpm (2 расположливи слота) + 480GB HyperX SAVAGE SSD SATA 3 2.5
Графичка картица: nVidia® GeForce® GTX 970M 3GB GDDR5 + Intel® HD Graphics 4600
Дисплеј: 17.3" Full HD LED IPS Anti-glare, High-brightness 300-nit, 1920 x 1080
Оптички уред: DVD±RW DL
Мрежа: Wi-Fi 802.11ac, Bluetooth™ v4.0, Gigabit ethernet: 10/100/1.000Mbps
Поврзување: Thunderbolt™: 1x HDMI, 1xVGA D-sub, 4xUSB 3.0, 1x4 RJ-45, 3x 3.5mm, 1xS/PDIF + микрофон + влез, Kensington security
Веб камера: 1 mpix, HD 720p
Батерија: 8-cell, Литиум-јонска

Лаптопот е под гаранција сеуште, купен е од СЕТЕК пред година ипол.
Го добивате со оригинален ASUS ROG ранец специјално дизајниран за овој модел.
За повеќе информации слободно контактирајте ме.
Нема посетени огласи
Кон почеток