Македонски | Shqip | English |

SMS GPRS GPS Traker

Се продава од: marjan 05 авг. 22:06 Избриши, измени или обнови го твојот оглас
Купи сега, плати подоцна! Аплицирај и дознај го кредитниот лимит со Iute!
Аплицирај сега >
Цена:

50 ЕУР

Локација: Ѓорче Петров, Скопjе
Опрема : Кациги/Заштита/Облека
Инсталација на GPS тракер на вашиот мотор,кола, комбе......
Потребно ви е:
СИМ картичка припејд (само за оваа намена)
50 евра
20 минути за гратис монтажа на уредот и апликација на мобилен( IOS & Android)
Лап топ или таблет
Мобилен телефон

ЗА модел OBD за во кола е 60 евра

Принцип на работа:

НАЈБИТНО е да не кажете никому дека имате тракер инсталирано.

1.Го вртите бројот од картицата и добивате смс порака со линк на Google мапа со локација (положба) на вашето возило. (цена на смс порака)
2.Се логирате на бесплатна веб страна и ја гледате положбата на мапа (цена на дата интернет)
3. Се логирате на апликацијата на вашиот мобилен телефон (цена на дата интернет)

Уредот е водоотпорен.има литиумска батерија која ако се прекине главниот довод сигнализира со смс порака. Секако добивате и порака ако наслабува акумулаторот.
Разни можност за следење во живо движење на возилото било каде на планетава.


ALFA ROMEO JTD ( 145 146 147, 155 156, 164 166 ALFA GT ALFA 159 BRERA MITO GIULIETA GULIETA GTV )
-AUDI TDI (80 90 100 AUDI B A1 A2 A3, A4,A5 A6 A7 A8 R8 TT Q5 Q7 ALLROAD QUATTRO QUATRO COUPE CUPE )
-BMW SERIA ( 116 118 123 120D 118D 320 D 320D 323 325 KOCKA E30 E36 E46 E90 ,525D 530D,530 D, 535D 725D 740 730 730D 750I X1 X3 X5 X6 Z3 Z4 M1 M3 M4 M5 M6 )
DAEWOO (MATIZ ESPERO LANOS NEXIA TICO )
Chrysler (Voyager cruiser 300 m 300m 300c 300 c)
-OPEL ( AGILA , ANTARA , ASCONA , COMBO COMMODORE GT KADET KADETT MANTA MERIVA MONTEREY OMEGA REKORD SENATOR TIGRA SPEEDSTER CORSA ASTRA VECTRA, ZAFIRA,INSIGNIA CALIBRA FRONTERA)
-CITROEN (VISA XANTIA ZX DS3 DS4 DS5 AX BX C1 C2 C3 C4 C5 C6,VISA BERLINGO XSARA, PICASSO, SAXO NEMO JUMPER JUMPY)
-MERCEDES (A 140 A140 A160 A170, C 180 C200, C220.C220CDI C200 CDI E220,E220 CDI E 250 CDI E 320 E 320 CDI ML.320 CDI ML 400 CDI CE CL CLK S 320 S320 CDI S400 CDI S500 S CLASA 190 230 240 VIANO VANEO SL SLK CLA )
-FIAT (BARCHETTA PUNTO, DOBLO, PANDA, STILO DUCATO FIORINO LINEA MAREA MULTIPLA SCUDO SEICENTO TEMPRA TIPO UNO)
-VW(GOLF1 GOLF 2 GOLF 3 TDI GOLF 4 TDI GOLF4 TDI ,GOLF5 GOLF 5 TDI , GOLF6 GOLF 6 TDI PASSAT4 PASSAT 4 , PASSAT5, PASAT, POLO, SHARAN, GOLF CADDY SHARAN CORADO EOS JETTA VENTO TOURAN SCIROCCO TIGUAN T1 T2 T2 CORRADO GTI VR6 G60 PHAETON NEW BEETLE LUPO 1.2 TDI 1.4 1.0 1.4 BORA FOX)
-RENAULT (RENO ESPACE MEGANE, SCENIC, KANGO LAGUNA 18 19 SCENIC TWINGO CLIO)
-FORD (C-MAX FUSION GALAXY FORD KA MONDEO MUSTANG PUMA S-MAX SIERRA COUGAR COURIER KUGA ESCORT CDTI FOCUS, FIESTA, MONDEO, GALAXY)
ZASTAVA ( 101 MEDITERAN 128 750 YUGO
Нема посетени огласи
Кон почеток