Македонски | Shqip | English |

AGREGATI GENERATORI DIZEL ZA STRUJA NOVI LAGER

Оглас од претпријатие. Се продава од: Енерго Глобал Трејд ДООЕЛ Скопје 22 авг. 13:07 Поврзи се кон претпријатието за да направиш измени
Цена:

-

Локација: Илинден, Скопjе
Производи : Индустриски машини и алати
Продажба, монтажа и одржување на дизел агрегати-генератори за струја, модели и моќности 40-2770kVA.

• Модели со моќности од 40 kVA до 2770 kVA
• Генератори: LEROY SOMER и STAMFORD.
• Дизел мотори од следните брендови:
- SCANIA
- ALIMAR
- SDEC
- MITSUBISHI
- ALLIS
- MAN
- DEUTZ
- CUMMINS
- FPT IVECO

• Автоматски режим на работа
• Автоматски старт или мануелен
• Со заштитно нискобучно куќиште за надворешна инсталција, врати со заклучување, индустриски гумени амортизери
• Ладење со течност (водено)
• Индустриски издувен лонец
• 3P и 4P Automatic Transfer Switch бренд: ABB и SIEMENS

• Акумулатори
• Полнач за акумулатори од мрежа
• Дигитален контролер-комјутер Intelilite ComAp AMF 25
• Греач на мотор
• Гаранција 24 / 36 месеци или 1000/1500 работни часа
• Гаранција за набавка на делови најмалку 10 години
• Овластен сервис достапен 24/7

Наша достава и истовар со кран, монтажа и пуштање во работа.

Енерго Глобал Трејд ДООЕЛ Скопје - Овластен застапник и сервисен дилер на компанијата "Alimar Generators / Ankara / Turkey, за Р. Македонија.

За полесно пребарување: агрегат, агрегати, генератор, генератори, generator, generatori, agregat, agregati.
Нема посетени огласи
Кон почеток