Македонски | Shqip | English |

Lokacija za gradba luksuzni kuki vo Karpos 4.300m2

Се продава од: Зоран Вчера 08:31 Избриши, измени или обнови го твојот оглас
Цена:

-

Адреса: Карпош
Површина: 3290 m2
Локација: Карпош, Скопjе
Продажба на екслузивна локација од 4.300м2 за градба на 6 резиденцијални објекти во близина на хотел Алесандар Палас,непосредно до градскиот парк покрај реката Вардар во општина Карпош.Лоцирана кај рибен ресторан-карши Хубо маркет во централниот дел,одалечена само 5 километри од плоштад Македонија во центарот на Скопје.Секоја локација има можност за градба П+2+П,висина на венец 10,2м.
Можност за изградба на затворен резиденцијален комплекс со од 6 објекти.(две куки од по 540м2,четири куки со површина од по 566м2) или вкупно 3.344м2

Цена поволна подоговор
закажете посета на 070 633423
дополнителни информации на
[email protected]
Нема посетени огласи
Кон почеток