Македонски | Shqip | English |

Objekt za organiziranje nastani

Се продава од: Горан 20 мај 21:08 Избриши, измени или обнови го твојот оглас
Цена:

-

Локација: Скопје, Скопjе
Се продава издава објект за организирање настани, 3000м2 во близина на Марков Манастир.

Во склоп на обектот влегуваат:
- опремен затворен ресторан од 150м2
- летна тераса 350м2
- летна кујна
- летен шанк
- базен 80м2
- станбен објект - куќа од 170м2
- дополнителна голема тревната површина

Објектот поседува комплетна докементација и одобрение за работа како угостителски објект.

Капацитетот на објектот е 80 лица во затворен простор и >350 на отворено.

Дополнително, објектот поседува сопствен паркинг простор за 100 возила.

Објектот не е за издавање, само за продажба.

* за полесно пребарување:
угостителски објект, ресторан за свадби, прослави, свечености, корпоративни настани, семинари, кетеринг
ugostitelski objekt, restoran za svadbi, proslavi, svecenosti, korporativni nastani, seminari, ketering
Нема посетени огласи
Кон почеток