Македонски | Shqip | English |

EKSTRA STAN KAJ MLECEN VO NOVA ZGRADA

Оглас од претпријатие. Се продава од: ASTORIA NEDVIZNOSTI 10 мај 12:12 Поврзи се кон претпријатието за да направиш измени
Цена:

-

Број на соби: 3,5
Површина: 125 m2
Локација: Скопје, Скопjе
ШИФРА 24282 Се продава ултра модерно опремен стан на две нивоа (дулекс), со вкупна површина од 125 м2, на најгорен 5-ти кат со одлична кровна конструкција без косини, јужна ориентација со отворен поглед на Водно од сите соби и тераси, со централно греење, со клима уреди во секоја просторија, безбедносен аларм, лифт и 1 подземно гаражно место. Станбениот објект е изграден 2008 година. Станот се наоѓа на одлична и мирна локација воТафталиџе 1, Карпош (во непосредна близина на Kafe Lee и Тинекс маркет).
На првото ниво станот располага со салон, трпезарија со функционално поврзана кујна со излез на тераса, utility и гостински тоалет.
На второто ниво се наоѓа галерија со библиотека и плакари, 2 справи за фитнес, американски плакар (Walk in wardrobe), големо купатило и 2 спални соби, од која едната е со тераса.
Станот е комплетно уреден со нов мебел, современи уреди за домакинство и е опремен со 30 уметнички дела од најреномирани македонски современи ликовни уметници.
Станот е веднаш вселив и се изнајмува исклучиво за подолг престој, обезбедување на гаранција и нотарски договор.
ASTORIA NEDVIZNOSTI
071/244-331
Нема посетени огласи
Кон почеток