Македонски | Shqip | English |

Opel Zafira 2.2 Direkt, OPC Line -07

Се продава од: Goran Ivanovski 11 фев. 14:21 Избриши, измени или обнови го твојот оглас
Купи го ова возило 9.760 МКД / месечно
Аплицирај сега >
Цена:

4 500 ЕУР

Година: 2007
Менувач: Рачен
Километража: 170 000 - 179 999
Гориво: Бензин
Регистрација: Македонска
Боја: Црна
Локација: Штип
Стил на каросерија:
Марка: Opel
Модел: Zafira
Opel Zafira 2.2 Direkt, OPC Line, 2007 godina

Се продава Opel Zafira 2.2, 150hp OPC Line, произведена 2007 година. Возилото е увезено од Швајцарија и купено од прв сопственик. Редовно е сервисирано само во овластен сервис на Opel со уредни сервисни документи и историја на возилото до последен километар во интернационалната база на Opel. Во Македонија возилото е сервисирано исклучиво само во Олимпија Моторс Македонија кои се овластен сервис за Opel во МК. Возилото е регистрирана до 02. 2020 година.
Од опрема поседува:

• OPC серво управувач со команди и подесување по висина
• Двозонски климатроник
• 7 седишта
• Cruise Control
• Нови летни гуми (плус зимски користени една сезона)
• Направен сервис (масло, филтер за масло, филтер за воздух, филтер за полен)
• Board computer
• Оригинално MP3 радио
• 6 брзински менувач
• Електрични ретровизори со грејачи
• Алумински бандажи
• DVD player за задните седишта
• Електрични прозори – сите 4
• Фабрички затемнети стакла
• Мотор за ланец
• Светла за магла

Возилото може да се види во секое време и на ваше барање да биде прегледано од ваш мајстор или во сервис. Цена 4500 EU.
078/332-660 Горан
Нема посетени огласи
Кон почеток