Македонски | Shqip | English |

Opel Zafira CDti 1.9 -06 Gratis dodatna oprema

Се продава од: Марјан 17 авг. 15:52 Избриши, измени или обнови го твојот оглас
Купи го ова возило 7.350 МКД / месечно
Аплицирај сега >
Цена:

3 390 ЕУР   6 000 ЕУР

Година: 2006
Менувач: Рачен
Километража: 80 000 - 84 999
Гориво: Нафта
Регистрација: Македонска
Боја: Сина
Локација: Босилово, Струмица
Стил на каросерија:
Марка: Opel
Модел: Zafira
OPEL Zafira 2006 год. Месец јули. 88kw, 1.9 CDti, DIESEL, 120 PS. на МК табли. Регистрирана до декември 2019. Full опрема. Седишта 5+2. Возилото е со 6 брзини. Пред 10 илјади км. сменети се каишите, затегачите, филтрите, водната пумпа. Гумите, сите четири, се во одлична состојба. Се продава поради враќање долг. Има поминато 335000 км

ГРАТИС: важечки зелен картон, навлаки за сите седишта, кука за влечење со сигнализација (европска), држачи за багажник на кров, резервни сијалици за светло, трепкачи и сл., светлосен елек, осигурачи
Нема посетени огласи
Кон почеток