Македонски | Shqip | English |

Delovi za kompjuter CPU RAM GPU MB

Се продава од: Viktor 26 јун. 20:18 Избриши, измени или обнови го твојот оглас
Купи сега, плати подоцна! Аплицирај и дознај го кредитниот лимит со Iute!
Аплицирај сега >
Цена:

-

Локација: Свети Николе
Основни делови за компјутер.
Матична Плоча: Gigabyte H81M-S - 2000ден
Процесор: i3-4150 @ 3.5GHz - 4000ден
RAM: 8GB 1600MHz DDR3 - 2000ден
Графичка: MSI/GTX 660 @ 2GB - 4000ден

Подетални информации:
CPU: https://ark.intel.com/content/www/us/en/ark/products/77486/intel-core-i3-4150-processor-3m-cache-3-50-ghz.html
MB: https://www.gigabyte.com/Motherboard/GA-H81M-DS2-rev-10#ov
GPU: https://www.techpowerup.com/gpu-specs/msi-gtx-660-twin-frozr-iii-oc.b342
Нема посетени огласи
Кон почеток