Македонски | Shqip | English |

Povolno zemjiste placevi suma

Се продава од: Атанас 07 јун. 12:52 Избриши, измени или обнови го твојот оглас
Цена:

18 000 ЕУР

Адреса: с.Малино-Свети Николе
Површина: 22 000 m2
Локација: Свети Николе
Се продаваат во пакет по имотни листови со регулирана физичка делба во моја сопственост следните позиции со нивните површини :
-земјоделско земјиште 12 000 м2
-пасишта 6 000 м2
-шума 4 000 м2
-дел од куќа 20 м2
-пат до куќа со плац пред неа 140 м2
Сите наведени позиции се пристапни со пат.
Селото Малино се наоѓа во областа Овче Поле оддалечено 16 км северозападно од градот Свети Николе.
Се наоѓа на 470 м надморска висина.
Со своите карактеристики одлично одговара за идните инвеститори на фотоволтаични панели за
производство на струја,ветерни електрани и био гас постројки.
Исто така е фантастично место за изградба на викендичка,овошни насади и разни земјоделски култури.
НАВЕДЕНАТА ЦЕНА Е СЕВКУПНА ЗА СИТЕ ПОГОРЕ НАВЕДЕНИ ПОЗИЦИИ
Нема посетени огласи
Кон почеток