Регистрирај Pazar3 сметка и добиј 50 денари!
Македонски | Shqip | English |

Tissot T-Sport PRC 200 casovnik | часовник

29 500 МКД

Се продава од: Андреј 30 јан. 18:29 Избриши, измени или обнови го твојот оглас
Вид на оглас
Се продава
Огласено од
Физичко лице
Производи
Машки
Се продава часовник Tissot T-Sport PRC 200 (T055.430.16.057.00).

Карактеристики:
-Дијаметар и дебелина: 39mm x 11.9mm
-Сафирно стакло
-Водоотпорност: 200m со круна со навој (screw-down crown)
-Механизам: декориран aвтоматик Powermatic 80 (80 часа power reserve)
-Луминисцентни сказалки и поделоци за часовите (SuperLuminova)

Часовникот е купен на 09/03/2020, со меѓународна гаранција од 2 година, како нов (носен само неколку пати, без никакви оштетувања, оригиналното каивче воопшто не е носено). Се продава со упатство за употреба, кадифена торбичка, кутија на склопување и дополнително метално каивче гратис.

Повеќе за часовникот: https://www.tissotwatches.com/en-gb/t0554301605700.html
Андреј
077 546 532
Кон почеток

Нашиот сајт користи колачиња (Cookies). Со кликнување на “Се согласувам” или со продолжување на користење на сајтот, се согласувате со користењето на колачињата. Доколку не се согласувате, можете да ги промените подесувањата на Вашиот пребарувач.

Повеќе Информации