Регистрирај Pazar3 сметка и добиј 50 денари!
Македонски | Shqip | English |

AKITA INU KENNEL INUMA KENSHA

Се продава од: Doncho Borisov 10 дек. 19:57 Избриши, измени или обнови го твојот оглас
Вид на оглас
Се продава
Огласено од
Физичко лице
Локација
Радовиш
Миленичиња
Кучиња
Прва одгледувачница во Македонија за Акита Ину .Веќе скоро една деценија активно се занимаваме со одгледување на расата внимателно ги селектираме единките кои одат во приплод и работиме со кучиња кои се увезени од Јапонија.Цената на едно кученце од јапонска крв и изложбен потенцијал во нашата одгледувачница изнесува од 1800 - 2500 евра.Оваа цена не важи за кученцата кои не се изложбен потенцијал и се селектирани како домашни миленици.Кучињата се предаваат на новиот сопственик со сите неопходни вакцини,прочистени од паразити и со извршен лекарски преглед.Од идните сопственици на кучиња од нашата одгледувачница ќе се бара максимална одговорност и контрола од наша страна.За планирани комбинации и резервација на кученце,прашања во врска со хранење и одгледување на расата можете да не контактирате на фејсбук профилот или на телефон.
https://www.facebook.com/doncho.borisov

0038970319426
(сликите се реални од кучиња кои се кај нас во одгледувачницата)
Doncho Borisov
070319426
Leaflet
Кон почеток