Регистрирај Pazar3 сметка и добиј 50 денари!
Македонски | Shqip | English |

Mazjak belgiski malinoa Se Podaruva

Се продава од: Yvette Bastet 05 апр. 04:32 Избриши, измени или обнови го твојот оглас
Вид на оглас
Се продава
Огласено од
Физичко лице
Миленичиња
Кучиња
микс белгиски малиноа , вакциниран, кастриран сеуште нема една година.Најдобар ЧУВАР,супер другарче и многу мило и паметно куче.Кој сака да го вдоми? 072 219 671<3 Роко е микс од белгиски малиноа. Мил , паметен , другарќе најголемо и супер чувар.Мнооогу добро куче.Многу се приврзува за луѓето.Беше вдомен во Куманово,кај го напуштиле во најголемиот студ на минус 23. За тоа дознав после скоро 3 месеци откако "излегол" , јавувајќи се да прашам како е. Ми кажаа го барале ,а Куманово е колку шакава,го немало,но го чекаат со срце да се врати ,како дете им бил. Направив обид за наоѓање преку објава на фб,веднаш го препознаа луѓе.Не дојдоа да си го земат, сега демек сопругот не го сакал зашто излегол од дворот.
Преживеал пустиот ,и таму е сега на улица прирануван од добри луѓе. :(
За жал немам каде да го сместам,ми се кине срцево,па затоа за него ИТНО се бара ДОМ,или бар привремено сместување (помош за да што побрзо се тргне од улица) додека некој нормален човек,вистински љубител би го земал.Веднаш ќе го земам и го донесам.Само за сериозни вдомувачи. Кастриран е и вакциниран.НАЈмногу заслужува да има конечно нормален дом.Има поминато и низ Вардариште и сл. а остана кучето кое најмногу се приврзува ,и сеуште и покрај се радосно мафта со опафчето ,пука ЉУБОВ и РАДОСТ и позитивна енергија. 072 219 671
** Фамилијата која го остави се супер ситуирани патем.Венка и маж и керките Ева Гиевска Павловска и незнам како беше ,живеат на излез од Куманово.Сакам сите да ги знаат колку се супер хумани нели.
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10155198226001912.1073742020.843066911&type=1&l=65df2eb2d5
Yvette Bastet
072 219 671
Leaflet
Кон почеток