Регистрирај Pazar3 сметка и добиј 50 денари!
Македонски | Shqip | English |

Argentinska doga kucence

Се продава од: Dame Shishkov Денес 08:09 Избриши, измени или обнови го твојот оглас
Iute

Купи сега, плати подоцна! Аплицирај и дознај го кредитниот лимит со Iute!

From
Store
Локација
Штип
Миленичиња
Кучиња

Се продаваат кученца (три женски и едно машко кутре) Аргентинска Дога родени на 07.11.2019 со врвно потекло од татко Edgar (татко Ziko De La Paco Cassa(5) и мајка Bea Farol De Mandinga (5)) и мајка Dolce (татко Teju Jagua De La Pampita (5) и мајка Luna Lu Magnifico Blanco (5))

Кученцата се со изложбен квалитет ги добивате прочистени, вакцинирани и со педигре.

Аргентинската дога е ловечко за лов на крупен дивеч но исто така е перфектен домашен миленик, особено приврзан кон сопственикот/фамилијата, ги обожава децата и е одличен чувар на домот. Енергичен и доминантен но без никакви проблеми се адаптира на сите видови животни.

.
Dame Shishkov
078314333
Кон почеток