Регистрирај Pazar3 сметка и добиј 50 денари!
Македонски | Shqip | English |
 

Kriterium Music Upright Piano Sauter S-112

2 999 ЕУР

Оглас од претпријатие Се продава од: KRITERIUM MUSIC Вчера 11:46 Поврзи се кон претпријатието за да направиш измени
Leaflet
KRITERIUM MUSIC

KRITERIUM MUSIC

16 Огласи во продавницата

KRITERIUM MUSIC Piano PETROF P- 115 1 499 ЕУР
Kriterium Music Upright Piano Seiler S 114 1 999 ЕУР
Kriterium Music Upright Piano Petrof Sonatina 100 2 499 ЕУР
Profesionalen Piano Transport 0 МКД
Upright Piano
SAUTER S-112
Made in Germany
Цена: 2.999,- евра

- 88 клавиши
- Renner механика
- Модератор функција за тивко свирење
- Даб-фурнир со отворени пори
- Адаптирано за сите климатски услови

Традиционален модел на пијано од програмата на SAUTER. Плени со својот брилијантен звук, прецизната механика и силата во изразот. Произведено во Западна Германија и се разбира го носи амблемот "Made in Germany" како докажан знак за препознавање на квалитетот во светот.
Изработено со Renner механика, која е светски лидер во пијано-градителството и се вградува исклучиво во високата класа на пијана.

Мануфактурата Sauter е еден од ретките производители на пијана, кој самостојно ги изработува инструментите и употребува исклучиво германски компоненти. Сите елементи, кои го сочинуваат срцето на пијаното се рачно изработени.

Кон пијаниното, вклучено во цената следи:

- достава низ целата територија на Р. Македонија;
- прво штимање по достава на инструментот.
- 5 години гаранција;

Информирајте се и за останатите услуги кои ги нудиме:
- Ексклузивно застапништво за C.Bechstein, W.Hoffmann & Zimmermann;
- најголем избор на пијана од втора употреба, од различни производители (Yamaha, Petrof, Kawai, Weinbach, Seiler, Schimmel..);
- изнајмување на концертни, полуконцертни пијана и пијанина;
- професиoнален транспорт, сервисирање, реставрација и набавка на резервни делови за сите видови пијана.

Ќе ни биде задоволство стручно да Ве советуваме и Ви помогнеме во изборот. За Вашите прашања и барања Ви стоиме во секое време на располагање, телефонски и преку е-маил адресата.

Следете не на нашата facebook и instagram страница и бидете во тек со актуелните содржини, акции и понуди.
FB: KRITERIUM MUSIC
Instagram: kriteriummusic

Секогаш со Вас
Вашите пијано експерти
KRITERIUM MUSIC Piano Gallery
Тел./Вибер: +389 78 23 56 72

Нашиот производ можете да го најдете со користење на следниве зборови: пијано, пиано, пијанино, клавир, pijano, piano, pijanino, klavir
KRITERIUM MUSIC
Пијано продaжен центар Генерален застапник за Македонија за пијана од C. BECHSTEIN Продажба на нови и половни пијанина, полуконцертни и концертни пијана. Овластен сервис на C. BECHSTEIN за Македонија. Штимање, сервис, реставрација и резервни делови за сите видови пијана. Професионален транспорт на пијана
Посетете ја нашата продавница
Црвена Скопска Општина 11, лок. 1 Прикажи на мапата
+389 78 23 56 72
KRITERIUM MUSIC
  Online
+389 78 23 56 72
Leaflet
KRITERIUM MUSIC

KRITERIUM MUSIC

16 Огласи во продавницата
Kriterium Music Upright Piano Petrof Sonatina 100 2 499 ЕУР
Kriterium Music Silent Piano YAMAHA B3 PE 5 499 ЕУР
KRITERIUM MUSIC Digital Piano YAMAHA CVP-207 1 999 ЕУР
Kriterium Music Upright Piano C.BECHSTEIN Academy 17 900 ЕУР
Кон почеток

Нашиот сајт користи колачиња (Cookies). Со кликнување на “Се согласувам” или со продолжување на користење на сајтот, се согласувате со користењето на колачињата. Доколку не се согласувате, можете да ги промените подесувањата на Вашиот пребарувач.

Повеќе Информации