Регистрирај Pazar3 сметка и добиј 50 денари!
Македонски | Shqip | English |

Kriterium Music Upright Piano Weinbach W-114

1 799 ЕУР

Оглас од претпријатие Се продава од: KRITERIUM MUSIC 22 апр. 12:23 Поврзи се кон претпријатието за да направиш измени
Leaflet
KRITERIUM MUSIC

KRITERIUM MUSIC

16 Огласи во продавницата

KRITERIUM MUSIC Piano PETROF P- 115 1 499 EUR
Kriterium Music Silent Piano YAMAHA B3 PE 5 499 EUR
Kriterium Music Upright Piano C.BECHSTEIN Academy 17 900 EUR
Kriterium Music Upright Piano Feurich Concert 133 6 999 EUR
Upright Piano
WEINBACH W-114
Цена: 1.799,- евра

- 88 клавиши
- 3 педали
- фурнир сатен изведба
- традиционална градба

Историјата на брендот Weinbach потекнува од далечната 1887, но од 1956 година брендот постанува есенцијален дел од портфолиото на гигантот во пијано-градителството - PETROF, оттогаш конструкцијата на Weinbach пијаната се заснова врз конструкцијата по која што се изработуваат инструментите на PETROF.

Произведено во 1975, ова пијано плени со неговата цврста и робустна конструкција како и неговата традиционална, фурнир -сатен изведба. Инструмент со топол и моќен тембр, брза и прецизна механика и три месингани педали. Модератор- педал кој служи за тивко свирење, идеално за музицирање во вечерните часови без тоа да претставува звучно оптоварување за околината.

Од страна на нашиот тим е извршен детален преглед и стручна проценка, состојбата на инструментот е беспрекорна и пијаното е максимално подготвено за понатамошно, долгогодишно музицирање.

Кон пијаниното, вклучено во цената следи:

- достава низ целата територија на Р. Македонија;
- прво штимање по достава на инструментот.
- 3 години гаранција;

Ќе ни биде задоволство стручно да Ве советуваме и Ви помогнеме во изборот. За Вашите прашања и барања Ви стоиме во секое време на располагање, телефонски и преку е-маил адресата.

Следете не на нашата facebook и instagram страница и бидете во тек со актуелните содржини, акции и понуди.
FB: KRITERIUM MUSIC
Instagram: kriteriummusic

Секогаш со Вас
Вашите пијано експерти
KRITERIUM MUSIC Piano Gallery
Тел./Вибер: +389 78 23 56 72
KRITERIUM MUSIC
Пијано продaжен центар Генерален застапник за Македонија за пијана од C. BECHSTEIN Продажба на нови и половни пијанина, полуконцертни и концертни пијана. Овластен сервис на C. BECHSTEIN за Македонија. Штимање, сервис, реставрација и резервни делови за сите видови пијана. Професионален транспорт на пијана
Посетете ја нашата продавница
Црвена Скопска Општина 11, лок. 1 Прикажи на мапата
+389 78 23 56 72
KRITERIUM MUSIC
+389 78 23 56 72
Leaflet
KRITERIUM MUSIC

KRITERIUM MUSIC

16 Огласи во продавницата
Kriterium Music Upright Piano Feurich Concert 133 6 999 EUR
KRITERIUM MUSIC Piano PETROF P- 115 1 499 EUR
Kriterium Music Silent Piano YAMAHA B3 PE 5 499 EUR
Kriterium Music Upright Piano C.BECHSTEIN Academy 17 900 EUR
Кон почеток

Нашиот сајт користи колачиња (Cookies). Со кликнување на “Се согласувам” или со продолжување на користење на сајтот, се согласувате со користењето на колачињата. Доколку не се согласувате, можете да ги промените подесувањата на Вашиот пребарувач.

Повеќе Информации