Регистрирај Pazar3 сметка и добиј 50 денари!
Македонски | Shqip | English |
 

Kriterium Music Upright Piano Petrof Sonatina 100

2 499 ЕУР

Оглас од претпријатие Се продава од: KRITERIUM MUSIC Вчера 11:46 Поврзи се кон претпријатието за да направиш измени
Leaflet
KRITERIUM MUSIC

KRITERIUM MUSIC

16 Огласи во продавницата

Kriterium Music Silent Piano YAMAHA B3 PE 5 499 ЕУР
Kriterium Music Upright Piano Feurich Concert 133 6 999 ЕУР
Kriterium Music Digital Piano Yamaha  Arius YDP 144 61 000 МКД
Profesionalen Piano Transport 0 МКД
Upright Piano
Petrof Sonatina 100
Цена: 2.499,- euro

- 88 клавиши
- 3 педали
- бело, висок сјај
- традиционална градба

Прекрасно пијанино PETROF Sonatina 100, модел со исклучително квалитетна изработка, со масивен, пријатен и топол тон. Вистински традиционално градено, акустично пијано во бела, висок сјај изведба, со 3 педали од месинг. Модератор-педал, кој служи за тивко свирење, идеално за музицирање во вечерните часови без тоа да претставува звучно оптоварување за околината.

Патентирана конструкција и трикратен носител на Grand Prix награда во Барселона, Брисел и Париз.

Фирмата Петроф е еден од најголемите производители во Европа и произведува пијана повеќе од 150 години. Во времето на големите композитори како Дворжак, Лист или Шопен, задоволство при музицирањето, сила во музичкиот израз, како и полн, топол звук, беа најважните атрибути на едно добро пијано или пијанино. Секој инструмент од Петроф и денеска ги исполнува овие критериуми, затоа што исклучиво најквалитетни материјали во беспрекорна изработка, заедно со искуството и умешноста во занаетчиството од цели 5 генерации на бохемскиот градител на инструменти, сплотени заедно сочинуваат вистинско ремек-дело.

Кон пијаниното, вклучено во цената следи:

- достава низ целата територија на Р. Македонија;
- прво штимање по достава на инструментот.
- 3 години гаранција;

Информирајте се и за останатите услуги кои ги нудиме:
- Ексклузивно застапништво за C.Bechstein, W.Hoffmann & Zimmermann;
- најголем избор на пијана од втора употреба, од различни производители (Yamaha, Petrof, Kawai, Weinbach, Seiler, Schimmel..);
- изнајмување на концертни, полуконцертни пијана и пијанина;
- професиoнален транспорт, сервисирање, реставрација и набавка на резервни делови за сите видови пијана.

Ќе ни биде задоволство стручно да Ве советуваме и Ви помогнеме во изборот. За Вашите прашања и барања Ви стоиме во секое време на располагање, телефонски и преку е-маил адресата.

Следете не на нашата facebook и instagram страница и бидете во тек со актуелните содржини, акции и понуди.
FB: KRITERIUM MUSIC
Instagram: kriteriummusic

Секогаш со Вас
Вашите пијано експерти
KRITERIUM MUSIC Piano Gallery
Тел./Вибер: +389 78 23 56 72

Нашиот производ можете да го најдете со користење на следниве зборови: пијано, пиано, пијанино, клавир, pijano, piano, pijanino, klavirKRITERIUM MUSIC
Пијано продaжен центар Генерален застапник за Македонија за пијана од C. BECHSTEIN Продажба на нови и половни пијанина, полуконцертни и концертни пијана. Овластен сервис на C. BECHSTEIN за Македонија. Штимање, сервис, реставрација и резервни делови за сите видови пијана. Професионален транспорт на пијана
Посетете ја нашата продавница
Црвена Скопска Општина 11, лок. 1 Прикажи на мапата
+389 78 23 56 72
KRITERIUM MUSIC
  Online
+389 78 23 56 72
Leaflet
KRITERIUM MUSIC

KRITERIUM MUSIC

16 Огласи во продавницата
Kriterium Music Upright Piano C.BECHSTEIN Academy 17 900 ЕУР
Kriterium Music Upright Piano Sauter S-112 2 999 ЕУР
Kriterium Music Upright Piano Yamaha MX-100 Disklavier 5 999 ЕУР
Kriterium Music Silent Piano YAMAHA B3 PE 5 499 ЕУР
Кон почеток

Нашиот сајт користи колачиња (Cookies). Со кликнување на “Се согласувам” или со продолжување на користење на сајтот, се согласувате со користењето на колачињата. Доколку не се согласувате, можете да ги промените подесувањата на Вашиот пребарувач.

Повеќе Информации