Регистрирај Pazar3 сметка и добиј 50 денари!
Македонски | Shqip | English |

Korg Nautilus

114 700 МКД

Оглас од претпријатие Се продава од: Скајмјузик центар 23 мар. 13:17 Поврзи се кон претпријатието за да направиш измени
Leaflet
Скајмјузик центар
M-AUDIO AIR 192|14 19 800 МКД
M-AUDIO SP-1 1 250 МКД
ALESIS SAMPLEPAD4 11 100 МКД
ALESIS SAMPLEPAD 7 400 МКД
МУЗИЧКА СТАНИЦА - СИНТЕСАЈЗЕР.

За повеќе информации посетете го Skymusic Центарот во ГТЦ на приземје спроти Жена парк, секој работен ден од 10:00 до 20:00 и во сабота од 10:00 до 16:00 или на телефон 02 324 8118 и e-mail info@skymusic.mk.
Скајмјузик центар
Ние сме Скајмјузик центар, продавница за музички инструменти и опрема. Знаете дека без музика нема живот? Постоиме за секој нов ден да Ви го направиме во поголем ритам, со поголемо срцебиење, хармонија, поисполнет и поуспешен, ден за нови желби, мисли, и мотив да допрете до нотите на нашите инструменти. Музиката е уметност која се состои од звуци и тишина искажани преку временска единица. Елементи кои се користат во музиката се: - Интензитетот - интензитетот вбројува мелодија и хармонија; - Ритам - ритамот вбројува такт и темпо; - вокални квалитети, како што се артикулација, динамика и текстура. Употребата на музиката, во нејзиното создавање, изведба, значение, па и во нејзината дефиниција, варира во зависност од социјалниот и културниот контекст. Таа варира од строго организирани композиции и перформанси до импровизација. Музиката се користи за многу цели како на пример: - Комуникација, - Религија, - Академско проучување, - Естетски форми, - Забава итн. Во нашата продавница, која се наоѓа во Градски трговски центар во град Скопје, може да пронајдете инструменти за да ја направите Вашата музика од секаков тип како и дополнителна опрема за да ја презентирате и преставите Вашата музика. Ние сме тука, секогаш да Ви помогнеме при Вашиот избор. Во нашата продавница имаме инструменти и музичка опрема за секого. Дел од тие инструменти би издвоиле, а за останатите Ве очекуваме да не посетите. - KORG електрични клавири, синтесајзери, аранжери и работни станици; - KORG аналогни инструменти и опрема; - класични, акустични и електрични гитари - Ibanez, Vox, Soundsation, Epiphone... - гитарски засилувачи и голем избор на дополнителна гитарска опрема како што се жици, ремени, штимери, трзалици... - студиска и ди-џеј опрема од реномираните производители M-Audio, Alesis, Alto, Denon, Numark... - голем избор на класични инструменти - виолини, виолончела, контрабаси, дувачки инструменти и дополнителна опрема за истите; - широк избор на кабли, конектори и адаптери; Наши редовни муштерии и клиенти се најголемите и најпознатите наши музичари, голем број на музички училишта, почетници, аматери, професионалци... Во изминативе три и пол години од кога постоиме докажвме дека залужуваме да ни верувате. Со почит, Скајмјузик центар
Посетете ја нашата продавница
ГТЦ, приземје, спроти Жена парк. Прикажи на мапата
023248118
https://www.facebook.com/Skymusicmk
Скајмјузик центар
023248118
Leaflet
Скајмјузик центар
M-AUDIO EX-P 1 900 МКД
ALESIS PERCPAD 5 600 МКД
ALESIS SRP100 3 450 МКД
M-AUDIO MIDISPORT 4X4 5 900 МКД
Кон почеток

Нашиот сајт користи колачиња (Cookies). Со кликнување на “Се согласувам” или со продолжување на користење на сајтот, се согласувате со користењето на колачињата. Доколку не се согласувате, можете да ги промените подесувањата на Вашиот пребарувач.

Повеќе Информации