Регистрирај Pazar3 сметка и добиј 50 денари!
Македонски | Shqip | English |

Kriterium Music Digital Piano Yamaha Arius YDP 144

61 000 МКД

Оглас од претпријатие Се продава од: KRITERIUM MUSIC 13 апр. 11:55 Поврзи се кон претпријатието за да направиш измени
Leaflet
KRITERIUM MUSIC

KRITERIUM MUSIC

16 Огласи во продавницата

KRITERIUM MUSIC Digital Piano YAMAHA CVP-207 1 999 EUR
Kriterium Music Upright Piano Feurich Concert 133 3 999 EUR
Kriterium Music Grand Piano Yamaha G3 7 999 EUR
Kriterium Music Upright Piano Yamaha MX-100 Disklavier 5 999 EUR
YAMAHA Arius YDP-144
Електрично пијано
Цена: 61.000,- денари

Основни спецификации за пијаното:
- GHS-клавијатура со 88 дирки
- 192-кратна полифонија
- тонски генератор - YAMAHA CFX
- репродукција на 10 различни инструменти
- Можност за удвојување на инструменти
- Делива клавијатура
- Метроном (5 - 280)
- 2 канален секвенцер
- 3 педали
- USB приклучок
- 2 приклучоци за слушалки
- Звучници: 2 х 8 Watt
- Димензии (Ш х В х Д): 1357 х 815 х 422 мм
- Тежина: 38 кг

Информирајте се и за останатите услуги кои ги нудиме:
- најголем избор на пијана од различни производители (Bechstein, Hoffmann, Zimmermann, Petrof, Kawai...)
- изнајмување на концертни, полуконцертни пијана и пијанина;
- штимање, сервисирање, реставрација и набавка на резервни делови за сите видови пијана.

За повеќе информации, обратете се лично до тимот на KRITERIUM MUSIC, телефонски или преку нашата Facebook страница. Ќе ни биде задоволство стручно да Ве советуваме и Ви помогнеме во изборот.

Следете не на нашата Facebook страница и Instagram и бидете во тек со актуелните содржини, акции и понуди.
FB: KRITERIUM MUSIC

Вашите пијано експерти
KRITERIUM MUSIC Piano Gallery
Тел./Вибер: +389 78 23 56 72Нашиот производ можете да го најдете со следниве зборови: Pijano, Piano, Pijanino, klavir klavinova klaviatura clavinova, пијано, пиано, пијанино, клавир, клавинова, клавиатура
KRITERIUM MUSIC
Пијано продaжен центар Генерален застапник за Македонија за пијана од C. BECHSTEIN Продажба на нови и половни пијанина, полуконцертни и концертни пијана. Овластен сервис на C. BECHSTEIN за Македонија. Штимање, сервис, реставрација и резервни делови за сите видови пијана. Професионален транспорт на пијана
Посетете ја нашата продавница
Црвена Скопска Општина 11, лок. 1 Прикажи на мапата
+389 78 23 56 72
Leaflet
KRITERIUM MUSIC

KRITERIUM MUSIC

16 Огласи во продавницата
Kriterium Music Grand Piano Yamaha G3 7 999 EUR
Kriterium Music Stage Piano Yamaha P-45 B 32 000 MKD
KRITERIUM MUSIC Digital Piano YAMAHA CVP-207 1 999 EUR
Kriterium Music Upright Piano Sauter S-112 2 999 EUR
Кон почеток

Нашиот сајт користи колачиња (Cookies). Со кликнување на “Се согласувам” или со продолжување на користење на сајтот, се согласувате со користењето на колачињата. Доколку не се согласувате, можете да ги промените подесувањата на Вашиот пребарувач.

Повеќе Информации