Регистрирај Pazar3 сметка и добиј 50 денари!
Македонски | Shqip | English |

KRITERIUM MUSIC Digital Piano YAMAHA CVP-207

1 999 ЕУР

Оглас од претпријатие Се продава од: KRITERIUM MUSIC 22 апр. 12:21 Поврзи се кон претпријатието за да направиш измени
Leaflet
KRITERIUM MUSIC

KRITERIUM MUSIC

16 Огласи во продавницата

Kriterium Music Upright Piano Yamaha B1 SNC 999 EUR
Kriterium Music Stage Piano Yamaha P-45 B 32 000 MKD
Kriterium Music Silent Piano YAMAHA B3 PE 5 499 EUR
Kriterium Music Digital Piano Yamaha  Arius YDP 144 61 000 MKD
Digital Piano YAMAHA
Clavinova CVP-207
Цена: 1.999,- евра

Оваа престижна серија нуди можност инструментот да се користи како класично пијано, поседувајќи ја GH (Graded Hammer) клавијатурата, една од најсовршените досега, иновација на YAMAHA, која оддава максимално чувство на вистинско пијано под рачниот апарат, како и новиот Stereo-Piano семпл, за достигнување на автентичност во звукот со концертното пијано.

Додека, семоќниот софтвер на CVP-207 остава бескрајно многу можности, инструментот да се користи и како синтисајзер, аранжер-придружувач, 16-канален секвенцер, конвертер на нотен текст, караоке-приказ, итн...

Технички спецификации:

• 192-кратна полифонија
• GH - клавијатура со 88 клавиши (Graded Hammer)
• 822 Voices - репродукција на 822 различни инструменти.
• 192 ритам-придружби (Styles)
• VGA монитор во боја
• Приклучок за микрофон со Vocal Harmony-Effect
• 5 band equalizer
• SMF конвертор
• 3 педали
• делива клавијатура
• метроном
• SMF конвертор
• приклучок за слушалки
• USB to host
• Performance Assistant
• Видео приклучок (излез) за додатно прикажување на текст, како и нотен текст на монитор
• 2 x 60 Watt (4hp + Box) звучен систем

Како и обично, Ве очекуваме на пробно свирење и презентација во салонот на KRITERIUM MUSIC Piano Gallery.

Кон пијаниното, вклучено во цената следи:
- достава на пијаното низ целата територија на Р. Македонија;
- 1 година гаранција;
- инструкции и обука за користење на софтверот.

Информирајте се и за останатите услуги кои ги нудиме:
- најголем избор на пијана од различни производители (Bechstein, Hoffmann, Zimmermann, Petrof, Kawai...)
- изнајмување на концертни, полуконцертни пијана и пијанина;
- штимање, сервисирање, реставрација и набавка на резервни делови за сите видови пијана.

За повеќе информации, обратете се лично до тимот на KRITERIUM MUSIC, телефонски или преку нашата Facebook страница. Ќе ни биде задоволство стручно да Ве советуваме и Ви помогнеме во изборот.

Следете не на нашата facebook и instagram страница и бидете во тек со актуелните содржини, акции и понуди.
FB: KRITERIUM MUSIC
Instagram: kriteriummusic

Секогаш со Вас
Вашите пијано експерти
KRITERIUM MUSIC Piano Gallery
Тел./Вибер: +389 78 23 56 72

Нашиот производ можете да го најдете со следниве зборови: pijano, piano, pijanino, klavir klavinova, klaviјаtura clavinova, пијано, пиано, пијанино, клавир, клавинова, клавиjатура

KRITERIUM MUSIC
Пијано продaжен центар Генерален застапник за Македонија за пијана од C. BECHSTEIN Продажба на нови и половни пијанина, полуконцертни и концертни пијана. Овластен сервис на C. BECHSTEIN за Македонија. Штимање, сервис, реставрација и резервни делови за сите видови пијана. Професионален транспорт на пијана
Посетете ја нашата продавница
Црвена Скопска Општина 11, лок. 1 Прикажи на мапата
+389 78 23 56 72
Leaflet
KRITERIUM MUSIC

KRITERIUM MUSIC

16 Огласи во продавницата
Kriterium Music Upright Piano Weinbach W-114 1 799 EUR
Kriterium Music Stage Piano Yamaha P-45 B 32 000 MKD
Kriterium Music Upright Piano C.BECHSTEIN Academy 17 900 EUR
Kriterium Music Upright Piano Feurich Concert 133 6 999 EUR
Кон почеток

Нашиот сајт користи колачиња (Cookies). Со кликнување на “Се согласувам” или со продолжување на користење на сајтот, се согласувате со користењето на колачињата. Доколку не се согласувате, можете да ги промените подесувањата на Вашиот пребарувач.

Повеќе Информации