Регистрирај Pazar3 сметка и добиј 50 денари!
Македонски | Shqip | English |

Kriterium Music Grand Piano Yamaha G3

7 999 ЕУР

9 999 ЕУР

Оглас од претпријатие Се продава од: KRITERIUM MUSIC 22 апр. 12:20 Поврзи се кон претпријатието за да направиш измени
Leaflet
KRITERIUM MUSIC

KRITERIUM MUSIC

16 Огласи во продавницата

Kriterium Music Silent Piano YAMAHA B3 PE 5 499 EUR
Kriterium Music Upright Piano Weinbach W-114 1 799 EUR
Kriterium Music Stage Piano Yamaha P-45 B 32 000 MKD
Kriterium Music Upright Piano Sauter S-112 2 999 EUR
YAMAHA Grand Piano G3
Black polish
Цена: 7.999,- евра

Вистинско мајсторство во создавање на пијаното. Во градот Хамаматсу, Јапонија, веќе со децении се изработуваат едни од најдобрите пијана во светот. Со стремеж за креирање на единствен звук и во потрага по совршениот пијано-тон, од година во година расте синергијата на взаемната функционалност на сите звучечки елементи. Подобрена мензура, како и оптимирани компоненти, го збогатуваат звукот, додека други промени водат кон зголемена стабилност и еластичност. Овој врвен модел поставува несекојдневно високи стандарди, концептуално превземени од концертните модели на Yamaha, во поглед на елеганцијата и ексцелентноста.

Пијано со традиционална конструкција, висок сјај и педали од месинг. Доллжина од 186 см, која овозможува овој инструмент да ги задоволи како домашните потреби, така и потребите на мала концертна сала. Едноставно, инструмент кој не остава да се биде рамнодушен.

Во пијано галеријата на KRITERIUM MUSIC, Ве очекува овој прекрасен инструмент на пробно свирење.

Ќе ни биде задоволство стручно да Ве советуваме и Ви помогнеме во изборот.
Следете не на нашата facebook и instagram страница и бидете во тек со актуелните содржини, акции и понуди.
FB: KRITERIUM MUSIC
Instagram: kriteriummusic

Секогаш со Вас
Вашите пијано експерти
KRITERIUM MUSIC Piano Gallery
Тел./Вибер: +389 78 23 56 72

Нашиот производ можете да го најдете со користење на следниве зборови: пијано, пиано, пијанино, клавир, pijano, piano, pijanino, klavir
KRITERIUM MUSIC
Пијано продaжен центар Генерален застапник за Македонија за пијана од C. BECHSTEIN Продажба на нови и половни пијанина, полуконцертни и концертни пијана. Овластен сервис на C. BECHSTEIN за Македонија. Штимање, сервис, реставрација и резервни делови за сите видови пијана. Професионален транспорт на пијана
Посетете ја нашата продавница
Црвена Скопска Општина 11, лок. 1 Прикажи на мапата
+389 78 23 56 72
Leaflet
KRITERIUM MUSIC

KRITERIUM MUSIC

16 Огласи во продавницата
KRITERIUM MUSIC Digital Piano YAMAHA CVP-207 1 999 EUR
Kriterium Music Digital Piano Yamaha  Arius YDP 144 61 000 MKD
KRITERIUM MUSIC Piano PETROF P- 115 1 499 EUR
Kriterium Music Upright Piano C.BECHSTEIN Academy 17 900 EUR
Кон почеток

Нашиот сајт користи колачиња (Cookies). Со кликнување на “Се согласувам” или со продолжување на користење на сајтот, се согласувате со користењето на колачињата. Доколку не се согласувате, можете да ги промените подесувањата на Вашиот пребарувач.

Повеќе Информации