Регистрирај Pazar3 сметка и добиј 50 денари!
Македонски | Shqip | English |

Kriterium Music Upright Piano Yamaha MX-100 Disklavier

5 999 ЕУР

Оглас од претпријатие Се продава од: KRITERIUM MUSIC 22 апр. 12:24 Поврзи се кон претпријатието за да направиш измени
Leaflet
KRITERIUM MUSIC

KRITERIUM MUSIC

16 Огласи во продавницата

Kriterium Music Stage Piano Yamaha P-45 B 32 000 MKD
Kriterium Music Silent Piano YAMAHA B3 PE 5 499 EUR
Kriterium Music Upright Piano Yamaha B1 SNC 999 EUR
Kriterium Music Upright Piano Seiler S 114 1 999 EUR
ПРЕМИЕРНО!

YAMAHA MX-100 Disklavier
Yamaha Pianos Concert Upright
Цена: 5.999,- евра

Сензација која никого не остава рамнодушен. За првпат на нашите простори, едно од најголемите технички достигнувања од областа на пијано-градителството.

YAMAHA DISKLAVIER - high tech recording and reproducing self-playing piano.

Акустично пијано со вградени електромагнети кои овозможуваат самостојно движење на клавијатурата и педалите. Оптички сензори кои препознаваат допир на клавијатурата, условен од јачина, висина и времетраење на ударот на изведувачот, како и стисокот на педалите. Можност за механичко бележење (снимање) на аудио сигнал и пренос на истиот во MIDI-сигнал, подготвен за акустична репродукција или за понатамошна обработка на снимениот материјал.

За сите кои не знаат што претставува "DISKLAVIER", линкот Ве води до куса видео демонстрација:

https://www.youtube.com/watch?v=rHEW-4sp5bY

Ексклузивно достапно за пробно свирење и презентација во салонот на KRITERIUM MUSIC Piano Gallery.

Кон пијаниното, вклучено во цената следи:
- достава на пијаното низ целата територија на Р. Македонија;
- 3 години гаранција;
- прво штимање, по поставување на пијаното на новата локација;
- Опционално, пијано-столче со висинска регулација.

Следете не на нашата Facebook страница и Instagram и бидете секогаш во тек со актуелните содржини, акции и понуди.
FB: KRITERIUM MUSIC

Ќе ни биде задоволство стручно да Ве советуваме и Ви помогнеме во изборот. За Вашите прашања и барања, Ви стоиме во секое време на располагање.
Закажете термин и посетете не.

Вашите пијано експерти
KRITERIUM MUSIC Piano Gallery
Тел/Вибер: +389 78 23 56 72

Нашиот производ можете да го најдете со следниве зборови: Pijano, Piano, Pijanino, klavir klavinova klaviatura clavinova, пијано, пиано, пијанино, клавир, клавинова, клавиатура
KRITERIUM MUSIC
Пијано продaжен центар Генерален застапник за Македонија за пијана од C. BECHSTEIN Продажба на нови и половни пијанина, полуконцертни и концертни пијана. Овластен сервис на C. BECHSTEIN за Македонија. Штимање, сервис, реставрација и резервни делови за сите видови пијана. Професионален транспорт на пијана
Посетете ја нашата продавница
Црвена Скопска Општина 11, лок. 1 Прикажи на мапата
+389 78 23 56 72
Leaflet
KRITERIUM MUSIC

KRITERIUM MUSIC

16 Огласи во продавницата
Kriterium Music Upright Piano C.BECHSTEIN Academy 17 900 EUR
Kriterium Music Silent Piano YAMAHA B3 PE 5 499 EUR
Kriterium Music Upright Piano Kawai CX-7N 999 EUR
Kriterium Music Stage Piano Yamaha P-45 B 32 000 MKD
Кон почеток

Нашиот сајт користи колачиња (Cookies). Со кликнување на “Се согласувам” или со продолжување на користење на сајтот, се согласувате со користењето на колачињата. Доколку не се согласувате, можете да ги промените подесувањата на Вашиот пребарувач.

Повеќе Информации