Оглас од претпријатие Објавени: јул. 15 2022 03:20

Casio CDP S110 Digital Piano

МКД

Објавени: јул. 15 03:20
Прегледи: 591
Digital Piano
CASIO CDP-S110
Цена: 29.230,- мкд.
Месечна рата: 1.218,- мкд.

Технички спецификации:
- 88 клавиши
- Основна механика (Scaled Hammer Action Keyboard II)
- 3 нивоа на чувствителност при допир
- CDP-S (основен генератор на звук)
- 64-кратна полифонија
- Репродукција на 10 различни инструменти
- "Layer" функција - можност за удвојување на инструменти
- Дигитални ефекти (Hall simulator x 4 Chorus x 4)
- Компатибилен со Chordana Play (апликација во функција на екстерен контролер)
- Приклучок за слушалки - Stereo mini jack
- USB TO HOST (MIDI)
- Звучен систем (8W + 8W) x 2
- Можност за напојување на батерии (x 6 AA)
- Димензии (Ш х Д х В) 1,322 х 232 х 99 mm
- Тежина 10,5 kg
- Достапно во црна и бела боја
- Опционално со компатибилна сталка - 35.530,- мкд.

Кон инструментот, вклучено во цената следува:
- 1 година гаранција
- инструкции и обука за користење на софтверот

За повеќе информации, обратете се лично до тимот на KRITERIUM MUSIC, телефонски или преку нашата Facebook страница. Ќе ни биде задоволство стручно да Ве советуваме и Ви помогнеме во изборот.

Следете не на нашата facebook и instagram страница и бидете во тек со актуелните содржини, акции и понуди.
FB: KRITERIUM MUSIC
Instagram: kriteriummusic

Сегогаш со Вас
Вашите пијано експерти
KRITERIUM MUSIC Piano Gallery
Контакт Тел.: +389 23 25 25 25
Мобил./Вибер: +389 78 23 56 72

Нашиот производ можете да го најдете со користење на следниве зборови: дигитално пијано, пиано, пијанино, клавир, pijano, piano, pijanino, klavir
Опис на линк

KRITERIUM MUSIC

Пијано продaжен центар
Генерален застапник за Македонија за пијана од C. BECHSTEIN 
Продажба на нови и половни пијанина, полуконцертни и концертни пијана.
Овластен сервис на C. BECHSTEIN за Македонија.
Штимање, сервис, реставрација и резервни делови за сите видови пијана.
Професионален транспорт на пијана
Посети ја страната на нашата продавница

Црвена Скопска Општина 11, лок. 1 Прикажи на мапата

+38978235672

Безбедна достава со ЕЛС
Плаќање после проверка на нарачката
Достава до врата
Купи сега
Достава со “Ecologistic”: од МКД
Доколку овој оглас ги прекршува Правилата на Огласување или Тргувај безбедно

Продавач

Пијано продaжен центар
Генерален застапник за Македонија за пијана од C. BECHSTEIN 
Продажба на нови и половни пијанина, полуконцертни и концертни пијана.
Овластен сервис на C. BECHSTEIN за Македонија.
Штимање, сервис, реставрација и резервни делови за сите видови пијана.
Професионален транспорт на пијана
591
Купи сега

Достава со “Ecologistic”: од 150 МКД

Безбедна достава со ЕЛС

Плаќање после проверка на нарачката

Достава до врата

+38923252525

Адреса:

Купи

Нашиот сајт користи колачиња (Cookies). Со кликнување на “Се согласувам” или со продолжување на користење на сајтот, се согласувате со користењето на колачињата. Доколку не се согласувате, можете да ги промените подесувањата на Вашиот пребарувач.

Повеќе Информации