Оглас од претпријатие Објавени: апр. 18 2022 01:06

CASIO Celviano AP-270 Digital Piano

МКД

Објавени: апр. 18 01:06
Прегледи: 477
Digital Piano
CASIO Celviano AP-270
Цена: 52.700,- мкд.
Месечна рата: 2.196,- мкд.

Краток опис:
Разноликоста во звукот, елегантната клавијатура и практичниот концепт во дизајнот го прават овој модел совршен за почетно ниво. Благодарејќи на 3-сензорната клавијатура и “hammer response” технологијата, овој инструмент претставува пристојна замена за акустично пијано, притоа нуди во голема мера автентичност во однос на звучниот производ како кај акустичниот инструмент.

Технички спецификации:
- 88 клавиши
- 3-сензорна механика (Tri-sensor Scaled Hammer Action Keyboard II)
- 3 нивоа на чувствителност при допир
- "Hammer response" технологија
- Мултидимензионален генератор на звук
- 192-кратна полифонија
- Репродукција на 22 различни инструменти
- "Layer" функција - можност за удвојување на инструменти
- "Split" функција – делива клавијатура
- Дигитални ефекти (Hall simulator x 4, Chorus x 2)
- “Brilliance” ефект (7 нивоа -3~0~+3)
- Компатибилен со Chordana Play (апликација во функција на екстерен контролер)
- Вградена професионална педал единица (три педали)
- Приклучок за слушалки - Stereo standard jack x 2
- USB TO HOST (MIDI)
- Звучен систем (8W + 8W) x 2
- Димензии (Ш х Д х В) 1,417х 432 х 821mm
- Тежина 36,6 kg
- Достапно во црна/бела/кафеава боја

Кон инструментот, вклучено во цената следува:
- 1 година гаранција
- инструкции и обука за користење на софтверот

За повеќе информации, обратете се лично до тимот на KRITERIUM MUSIC, телефонски или преку нашата Facebook страница. Ќе ни биде задоволство стручно да Ве советуваме и Ви помогнеме во изборот.

Следете не на нашата Facebook и Instagram страница и бидете во тек со актуелните содржини, акции и понуди.
FB: KRITERIUM MUSIC
instagram: kriteriummusic

Сегогаш со Вас
Вашите пијано експерти
KRITERIUM MUSIC Piano Gallery
Контакт Тел.: +389 23 25 25 25
Мобил./Вибер: +389 78 23 56 72


Нашиот производ можете да го најдете со користење на следниве зборови: дигитално пијано, пиано, пијанино, клавир, pijano, piano, pijanino, klavir
Опис на линк

KRITERIUM MUSIC

Пијано продaжен центар
Генерален застапник за Македонија за пијана од C. BECHSTEIN 
Продажба на нови и половни пијанина, полуконцертни и концертни пијана.
Овластен сервис на C. BECHSTEIN за Македонија.
Штимање, сервис, реставрација и резервни делови за сите видови пијана.
Професионален транспорт на пијана
Посети ја страната на нашата продавница

Црвена Скопска Општина 11, лок. 1 Прикажи на мапата

+38978235672

Безбедна достава со ЕЛС
Плаќање после проверка на нарачката
Достава до врата
Купи сега
Достава со “Ecologistic”: од МКД
Доколку овој оглас ги прекршува Правилата на Огласување или Тргувај безбедно

Продавач

Пијано продaжен центар
Генерален застапник за Македонија за пијана од C. BECHSTEIN 
Продажба на нови и половни пијанина, полуконцертни и концертни пијана.
Овластен сервис на C. BECHSTEIN за Македонија.
Штимање, сервис, реставрација и резервни делови за сите видови пијана.
Професионален транспорт на пијана
477
Купи сега

Достава со “Ecologistic”: од 150 МКД

Безбедна достава со ЕЛС

Плаќање после проверка на нарачката

Достава до врата

Адреса:

Купи

Нашиот сајт користи колачиња (Cookies). Со кликнување на “Се согласувам” или со продолжување на користење на сајтот, се согласувате со користењето на колачињата. Доколку не се согласувате, можете да ги промените подесувањата на Вашиот пребарувач.

Повеќе Информации