Оглас од претпријатие Објавени: апр. 18 2022 01:06

CASIO Celviano AP-710 Digital Piano

МКД

Објавени: апр. 18 01:06
Прегледи: 307
- Kонструирано во соработка со C.BECHSTEIN -

CASIO Celviano AP-710
Цена: 130.600,- мкд
Месечна рата: 5.442,- мкд.

Технички спецификации:
- 88 клавиши
- 3-сензорна механика (Tri-sensor Scaled Hammer Action Keyboard II)
- 3 нивоа на чувствителност при допир
- "Hammer response" технологија (х 10 нивоа)
- Акустично-интелигентен резонатор на звук
- 256-кратна полифонија
- Симулација на капак – х 4 позиции
- Репродукција на 26 различни инструменти
- "Layer" функција – можност за удвојување на инструменти
- "Split" функција – делива клавијатура
- Дигитални ефекти (Hall simulator x 24, Chorus x 4)
- “Brilliance” ефект (7 нивоа -3~0~+3)
- Вградена професионална педал единица (три педали)
- Приклучок за слушалки - Stereo standard jack x 2
- LINE OUT / LINE IN
- 5pin MIDI IN / OUT
- USB TO HOST (MIDI)
- USB TO DEVICE
- Звучен систем (30W + 30W) x 6
- Димензии (Ш х Д х В) 1,377х 427 х 911mm
- Тежина 48 kg
- Достапно во црна боја

Кон инструментот, вклучено во цената следува:
- 1 година гаранција
- инструкции и обука за користење на софтверот

За повеќе информации, обратете се лично до тимот на KRITERIUM MUSIC, телефонски или преку нашата Facebook страница. Ќе ни биде задоволство стручно да Ве советуваме и Ви помогнеме во изборот.

Следете не на нашата Facebook страница и Instagram и бидете во тек со актуелните содржини, акции и понуди.
FB: KRITERIUM MUSIC

Сегогаш со Вас
Вашите пијано експерти
KRITERIUM MUSIC Piano Gallery
Контакт Тел.: +389 23 25 25 25
Мобил./Вибер: +389 78 23 56 72


Нашиот производ можете да го најдете со користење на следниве зборови: дигитално пијано, пиано, пијанино, клавир, pijano, piano, pijanino, klavir
Опис на линк

KRITERIUM MUSIC

Пијано продaжен центар
Генерален застапник за Македонија за пијана од C. BECHSTEIN 
Продажба на нови и половни пијанина, полуконцертни и концертни пијана.
Овластен сервис на C. BECHSTEIN за Македонија.
Штимање, сервис, реставрација и резервни делови за сите видови пијана.
Професионален транспорт на пијана
Посети ја страната на нашата продавница

Црвена Скопска Општина 11, лок. 1 Прикажи на мапата

+38978235672

Безбедна достава со ЕЛС
Плаќање после проверка на нарачката
Достава до врата
Купи сега
Достава со “Ecologistic”: од МКД
Доколку овој оглас ги прекршува Правилата на Огласување или Тргувај безбедно

Продавач

Пијано продaжен центар
Генерален застапник за Македонија за пијана од C. BECHSTEIN 
Продажба на нови и половни пијанина, полуконцертни и концертни пијана.
Овластен сервис на C. BECHSTEIN за Македонија.
Штимање, сервис, реставрација и резервни делови за сите видови пијана.
Професионален транспорт на пијана
307
Купи сега

Достава со “Ecologistic”: од 150 МКД

Безбедна достава со ЕЛС

Плаќање после проверка на нарачката

Достава до врата

+38978235672

Адреса:

Купи

Нашиот сајт користи колачиња (Cookies). Со кликнување на “Се согласувам” или со продолжување на користење на сајтот, се согласувате со користењето на колачињата. Доколку не се согласувате, можете да ги промените подесувањата на Вашиот пребарувач.

Повеќе Информации