Оглас од претпријатие Објавени: мај 03 2022 04:46

Petrof P-115 Upright Piano

ЕУР

Објавени: мај 03 04:46
Прегледи: 99
PETROF Upright Piano
3 педали
Цена 1.499,- евра
Месечна рата 42,- евра

Прекрасно пијанино PETROF 115, модел во исклучително квалитетна изработка, со масивен, пријатен и топол тон. Вистински традиционално градено, акустично пијано во темна орев-изведба со 3 педали од месинг. Модератор-педал, кој служи за тивко свирење, идеално за музицирање во вечерните часови без тоа да претставува звучно оптоварување за околината.

Патентирана конструкција и трикратен носител на Grand Prix награда во Барселона, Брисел и Париз.

Кон пијаниното, вклучено во цената следи:

- достава на инструментот
- 3 години гаранција;
- прво штимање по поставување на пијаниното на новата локација.

За повеќе информации, обратете се лично до тимот на KRITERIUM MUSIC, телефонски или преку нашата Facebook страница. Ќе ни биде задоволство стручно да Ве советуваме и Ви помогнеме во изборот.

Фирмата Петроф е еден од најголемите производители во Европа и произведува пијана повеќе од 140 години. Во времето на големите композитори како Дворжак, Лист или Шопен, задоволство при музицирањето, сила во музичкиот израз, како и полн, топол звук, беа најважните атрибути на едно добро пијано или пијанино. Секој инструмент од Петроф и денеска ги исполнува овие критериуми, затоа што исклучиво најквалитетни материјали во беспрекорна изработка, заедно со искуството и умешноста во занаетчиството од цели 5 генерации на бохемскиот градител на инструменти, сплотени заедно сочинуваат вистинско ремек-дело.

Сегогаш со Вас
Вашите пијано експерти
KRITERIUM MUSIC Piano Gallery
Контакт Тел.: +389 23 25 25 25
Мобил./Вибер: +389 78 23 56 72

Нашиот производ можете да го најдете со користење на следниве зборови: пијано, пиано, пијанино, клавир, pijano, piano, pijanino, klavir
Опис на линк

KRITERIUM MUSIC

Пијано продaжен центар
Генерален застапник за Македонија за пијана од C. BECHSTEIN 
Продажба на нови и половни пијанина, полуконцертни и концертни пијана.
Овластен сервис на C. BECHSTEIN за Македонија.
Штимање, сервис, реставрација и резервни делови за сите видови пијана.
Професионален транспорт на пијана
Посети ја страната на нашата продавница

Црвена Скопска Општина 11, лок. 1 Прикажи на мапата

+38978235672

Безбедна достава со ЕЛС
Плаќање после проверка на нарачката
Достава до врата
Купи сега
Достава со “Ecologistic”: од МКД
Доколку овој оглас ги прекршува Правилата на Огласување или Тргувај безбедно

Продавач

Пијано продaжен центар
Генерален застапник за Македонија за пијана од C. BECHSTEIN 
Продажба на нови и половни пијанина, полуконцертни и концертни пијана.
Овластен сервис на C. BECHSTEIN за Македонија.
Штимање, сервис, реставрација и резервни делови за сите видови пијана.
Професионален транспорт на пијана
99
Купи сега

Достава со “Ecologistic”: од 150 МКД

Безбедна достава со ЕЛС

Плаќање после проверка на нарачката

Достава до врата

+38923252525

Адреса:

Купи

Нашиот сајт користи колачиња (Cookies). Со кликнување на “Се согласувам” или со продолжување на користење на сајтот, се согласувате со користењето на колачињата. Доколку не се согласувате, можете да ги промените подесувањата на Вашиот пребарувач.

Повеќе Информации