Оглас од претпријатие Објавени: мај 03 2022 05:23

SAUTER S-108 Upright Piano

ЕУР

Објавени: мај 03 05:23
Прегледи: 110
Upright Piano
SAUTER S-108
Made in Germany
Цена: 2.199,- евра
Месечна рата: 62,- евра

- 88 клавиши
- 2 педали од месинг
- Renner механика
- Модератор функција за тивко свирење
- Даб-фурнир со отворени пори
- Адаптирано за сите климатски услови

Традиционален модел на пијано од програмата на SAUTER. Плени со својот брилијантен звук, прецизната механика и силата во изразот. Произведено во Западна Германија и се разбира го носи амблемот "Made in Germany" како докажан знак во светот за препознавање на квалитет.
Изработено со Renner механика, која е светски лидер во пијано-градителството и се вградува исклучиво во високата класа на пијана.

Мануфактурата Sauter е еден од ретките производители на пијана, кој самостојно ги изработува инструментите и употребува исклучиво германски компоненти. Сите елементи, кои го сочинуваат срцето на пијаното се рачно изработени.

Кон пијаниното, вклучено во цената следи:

- достава низ целата територија на Р. Македонија;
- прво штимање по достава на инструментот.
- 3 години гаранција;

Ќе ни биде задоволство стручно да Ве советуваме и Ви помогнеме во изборот. За Вашите прашања и барања Ви стоиме во секое време на располагање, телефонски и преку е-маил адресата.

Следете не на нашата facebook и instagram страница и бидете во тек со актуелните содржини, акции и понуди.
FB: KRITERIUM MUSIC
Instagram: kriteriummusic

Сегогаш со Вас
Вашите пијано експерти
KRITERIUM MUSIC Piano Gallery
Контакт Тел.: +389 23 25 25 25
Мобил./Вибер: +389 78 23 56 72

Нашиот производ можете да го најдете со користење на следниве зборови: пијано, пиано, пијанино, клавир, pijano, piano, pijanino, klavir
Опис на линк

KRITERIUM MUSIC

Пијано продaжен центар
Генерален застапник за Македонија за пијана од C. BECHSTEIN 
Продажба на нови и половни пијанина, полуконцертни и концертни пијана.
Овластен сервис на C. BECHSTEIN за Македонија.
Штимање, сервис, реставрација и резервни делови за сите видови пијана.
Професионален транспорт на пијана
Посети ја страната на нашата продавница

Црвена Скопска Општина 11, лок. 1 Прикажи на мапата

+38978235672

Безбедна достава со ЕЛС
Плаќање после проверка на нарачката
Достава до врата
Купи сега
Достава со “Ecologistic”: од МКД
Доколку овој оглас ги прекршува Правилата на Огласување или Тргувај безбедно

Продавач

Пијано продaжен центар
Генерален застапник за Македонија за пијана од C. BECHSTEIN 
Продажба на нови и половни пијанина, полуконцертни и концертни пијана.
Овластен сервис на C. BECHSTEIN за Македонија.
Штимање, сервис, реставрација и резервни делови за сите видови пијана.
Професионален транспорт на пијана
110
Купи сега

Достава со “Ecologistic”: од 150 МКД

Безбедна достава со ЕЛС

Плаќање после проверка на нарачката

Достава до врата

Адреса:

Купи

Нашиот сајт користи колачиња (Cookies). Со кликнување на “Се согласувам” или со продолжување на користење на сајтот, се согласувате со користењето на колачињата. Доколку не се согласувате, можете да ги промените подесувањата на Вашиот пребарувач.

Повеќе Информации