Оглас од претпријатие Објавени: јул. 01 2022 02:54

KORG Pa5X

МКД

Објавени: јул. 01 02:54
Прегледи: 133
⚫ Pa5X

PROFESSIONAL ARRANGER

• 2 ГОДИНИ ГАРАНЦИЈА
• PREMIUM CUSTOMER SERVICE
• ЗАМЕНСКИ УРЕД ВО СЛУЧАЈ НА ТЕЖОК ДЕФЕКТ

Find Out More >>
https://www.korg.com/us/products/synthesizers/pa5x/
- ДОСТАПНО – во SKYMUSIC CENTER MK 🎵

Локација 🚩
Кеј 13 Ноември, ГТЦ, 2/240, 1000 Скопје.

Работно време ⏰
Понеделник - Петок
10h -20h
Сабота
10h -16h

Контакт ☎️
+389 2 324 8118
Опис на линк

Скајмјузик центар

Ние сме Скајмјузик центар, продавница за музички инструменти и опрема. Знаете дека без музика нема живот? Постоиме за секој нов ден да Ви го направиме во поголем ритам, со поголемо срцебиење, хармонија, поисполнет и поуспешен, ден за нови желби, мисли, и мотив да допрете до нотите на нашите инструменти.
Музиката е уметност која се состои од звуци и тишина искажани преку временска единица. Елементи кои се користат во музиката се:
- Интензитетот - интензитетот вбројува мелодија и хармонија;
- Ритам - ритамот вбројува такт и темпо;
- вокални квалитети, како што се артикулација, динамика и текстура.
Употребата на музиката, во нејзиното создавање, изведба, значение, па и во нејзината дефиниција, варира во зависност од социјалниот и културниот контекст. Таа варира од строго организирани композиции и перформанси до импровизација. Музиката се користи за многу цели како на пример:
- Комуникација,
- Религија,
- Академско проучување,
- Естетски форми,
- Забава итн.

Во нашата продавница, која се наоѓа во Градски трговски центар во град Скопје, може да пронајдете инструменти за да ја направите Вашата музика од секаков тип како и дополнителна опрема за да ја презентирате и преставите Вашата музика.
Ние сме тука, секогаш да Ви помогнеме при Вашиот избор. Во нашата продавница имаме инструменти и музичка опрема за секого. Дел од тие инструменти би издвоиле, а за останатите Ве очекуваме да не посетите.

- KORG електрични клавири, синтесајзери, аранжери и работни станици;
- KORG аналогни инструменти и опрема;
- класични, акустични и електрични гитари - Ibanez, Vox, Soundsation, Epiphone...
- гитарски засилувачи и голем избор на дополнителна гитарска опрема како што се жици, ремени, штимери, трзалици...
- студиска и ди-џеј опрема од реномираните производители M-Audio, Alesis, Alto, Denon, Numark...
- голем избор на класични инструменти - виолини, виолончела, контрабаси, дувачки инструменти и дополнителна опрема за истите;
- широк избор на кабли, конектори и адаптери;

Наши редовни муштерии и клиенти се најголемите и најпознатите наши музичари, голем број на музички училишта, почетници, аматери, професионалци...

Во изминативе три и пол години од кога постоиме докажвме дека залужуваме да ни верувате.


Со почит,
Скајмјузик центар
Посети ја страната на нашата продавница

ГТЦ, приземје, спроти Жена парк. Прикажи на мапата

023248118

https://www.facebook.com/Skymusicmk

Безбедна достава со ЕЛС
Плаќање после проверка на нарачката
Достава до врата
Купи сега
Достава со “Ecologistic”: од МКД
Доколку овој оглас ги прекршува Правилата на Огласување или Тргувај безбедно

Продавач

Ние сме Скајмјузик центар, продавница за музички инструменти и опрема. Знаете дека без музика нема живот? Постоиме за секој нов ден да Ви го направиме во поголем ритам, со поголемо срцебиење, хармонија, поисполнет и поуспешен, ден за нови желби, мисли, и мотив да допрете до нотите на нашите инструменти.
Музиката е уметност која се состои од звуци и тишина искажани преку временска единица. Елементи кои се користат во музиката се:
- Интензитетот - интензитетот вбројува мелодија и хармонија;
- Ритам - ритамот вбројува такт и темпо;
- вокални квалитети, како што се артикулација, динамика и текстура.
Употребата на музиката, во нејзиното создавање, изведба, значение, па и во нејзината дефиниција, варира во зависност од социјалниот и културниот контекст. Таа варира од строго организирани композиции и перформанси до импровизација. Музиката се користи за многу цели како на пример:
- Комуникација,
- Религија,
- Академско проучување,
- Естетски форми,
- Забава итн.

Во нашата продавница, која се наоѓа во Градски трговски центар во град Скопје, може да пронајдете инструменти за да ја направите Вашата музика од секаков тип како и дополнителна опрема за да ја презентирате и преставите Вашата музика.
Ние сме тука, секогаш да Ви помогнеме при Вашиот избор. Во нашата продавница имаме инструменти и музичка опрема за секого. Дел од тие инструменти би издвоиле, а за останатите Ве очекуваме да не посетите.

- KORG електрични клавири, синтесајзери, аранжери и работни станици;
- KORG аналогни инструменти и опрема;
- класични, акустични и електрични гитари - Ibanez, Vox, Soundsation, Epiphone...
- гитарски засилувачи и голем избор на дополнителна гитарска опрема како што се жици, ремени, штимери, трзалици...
- студиска и ди-џеј опрема од реномираните производители M-Audio, Alesis, Alto, Denon, Numark...
- голем избор на класични инструменти - виолини, виолончела, контрабаси, дувачки инструменти и дополнителна опрема за истите;
- широк избор на кабли, конектори и адаптери;

Наши редовни муштерии и клиенти се најголемите и најпознатите наши музичари, голем број на музички училишта, почетници, аматери, професионалци...

Во изминативе три и пол години од кога постоиме докажвме дека залужуваме да ни верувате.


Со почит,
Скајмјузик центар
133
Купи сега

Достава со “Ecologistic”: од 150 МКД

Безбедна достава со ЕЛС

Плаќање после проверка на нарачката

Достава до врата

023248118

Адреса:

Купи

Нашиот сајт користи колачиња (Cookies). Со кликнување на “Се согласувам” или со продолжување на користење на сајтот, се согласувате со користењето на колачињата. Доколку не се согласувате, можете да ги промените подесувањата на Вашиот пребарувач.

Повеќе Информации