Оглас од претпријатие Објавени: авг. 07 2022 10:49

Yamaha Clavinova CVP 605 Digital Piano

ЕУР

ЕУР
Објавени: авг. 07 10:49
Прегледи: 450
YAMAHA Digital Piano
Clavinova CVP-605
Цена: 2.500,- евра
Месечна рата: 104,- евра

Оваа престижна серија нуди можност инструментот да се користи како класично пијано, поседувајќи ја GH3 (Graded Hammer 3) клавијатурата, една од најсовршените досега, иновација на YAMAHA, која оддава максимално чувство на вистинско пијано под рачниот апарат, како и новиот RGE (Real Grand Expression) семпл, за достигнување на автентичност во звукот со концертното пијано.
Додека, семоќниот софтвер на CVP-605 остава бескрајно многу можности, инструментот да се користи и како синтисајзер, аранжер-придружувач, 16-канален секвенцер, конвертер на нотен текст, караоке-приказ, итн...

Технички спецификации:
• 256-кратна полифонија
• GH3 - клавијатура со 88 клавиши (Graded Hammer 3)
• 5 нивоа на чувствителност при допир
• 847 Voices - репродукција на 847 различни инструменти.
• 420 ритам-придружби (Styles)
• LCD монитор во боја 800 x 480 (Touch Screen)
• Приклучок за микрофон со Vocal Harmony-Effect
• 5 band equalizer
• 3 педали
• “Layer” функција – можност за удвојување на инструменти
• “Split” функција – делива клавијатура
• метроном (Темпо 5-500)
• SMF конвертор
• Performance Assistant
• приклучок за слушалки x 2
• USB to device x 2
• USB to host
• MIDI In/Out/Thru
• VIDEO OUT – приклучок (излез) за додатно прикажување на текст, како и нотен текст на монитор
• Звучен систем (45W + 45W) x 4

Како и обично, Ве очекуваме на пробно свирење и презентација во салонот на KRITERIUM MUSIC.

Кон дигиталното пијано, вклучено во цената следи:
- достава на пијаното низ целата територија на Р. Македонија;
- 1 година гаранција;
- инструкции и обука за користење на софтверот.

Сегогаш со Вас
Вашите пијано експерти
KRITERIUM MUSIC Piano Gallery
Контакт Тел.: +389 23 25 25 25
Мобил./Вибер: +389 78 23 56 72


Нашиот производ можете да го најдете со користење на следниве зборови: пијано, пиано, пијанино, клавир, pijano, piano, pijanino, klavir

Опис на линк

KRITERIUM MUSIC

Пијано продaжен центар
Генерален застапник за Македонија за пијана од C. BECHSTEIN 
Продажба на нови и половни пијанина, полуконцертни и концертни пијана.
Овластен сервис на C. BECHSTEIN за Македонија.
Штимање, сервис, реставрација и резервни делови за сите видови пијана.
Професионален транспорт на пијана
Посети ја страната на нашата продавница

Црвена Скопска Општина 11, лок. 1 Прикажи на мапата

+38978235672

Безбедна достава со ЕЛС
Плаќање после проверка на нарачката
Достава до врата
Купи сега
Достава со “Ecologistic”: од МКД
Доколку овој оглас ги прекршува Правилата на Огласување или Тргувај безбедно

Продавач

Пијано продaжен центар
Генерален застапник за Македонија за пијана од C. BECHSTEIN 
Продажба на нови и половни пијанина, полуконцертни и концертни пијана.
Овластен сервис на C. BECHSTEIN за Македонија.
Штимање, сервис, реставрација и резервни делови за сите видови пијана.
Професионален транспорт на пијана
450
Купи сега

Достава со “Ecologistic”: од 120 МКД

Безбедна достава со ЕЛС

Плаќање после проверка на нарачката

Достава до врата

+38978235672

Адреса:

Купи

Нашиот сајт користи колачиња (Cookies). Со кликнување на “Се согласувам” или со продолжување на користење на сајтот, се согласувате со користењето на колачињата. Доколку не се согласувате, можете да ги промените подесувањата на Вашиот пребарувач.

Повеќе Информации