Регистрирај Pazar3 сметка и добиј 50 денари!
Македонски | Shqip | English |

Gitara J&D Stratocaster model nova

Се продава од: Tance Grozdanovski 25 фев. 19:18 Избриши, измени или обнови го твојот оглас
Сосема нова гитара, стратокастер модел од брендот J&D. Произведена во Кина, но со одлични карактеристики и добра цена.
Во Германија се доста продавани, имаат карактеристики на многу повисоки класи.

Овој модел е одличен не само за почетници, туку и напредни гитаристи.

Моделот е ST30H... 
Електрична гитара со Humbucker Single Single магнети. Sunbirst, 

Гитарата никогаш не е употребена, подолго време стои спакувана во својата оригинална кутија и во топ форма.


'' Solid Body '', Rosewood fingerboard, 5 позиции за селекција на магнети итн.

За повеќе, погледнете ги сликите.
Tance Grozdanovski
070233544
Leaflet
Кон почеток