Регистрирај Pazar3 сметка и добиј 50 денари!
Македонски | Shqip | English |

Gitara Tanglewood Crossroads

12 000 МКД

Се продава од: Sonja 10 апр. 18:12 Избриши, измени или обнови го твојот оглас
Tanglewood introduces the Crossroads series, a set of guitars completely based on that amazing raw blues sound from the 30´s. In those days guitars weren´t made to look fancy, so no nice finishes and no inlays. They had to be reliable and functional. The quality of those guitars were far superior compared to a lot of modern day standards and were passed on through generations.And it’s good for begginers!
Leaflet
Кон почеток

Нашиот сајт користи колачиња (Cookies). Со кликнување на “Се согласувам” или со продолжување на користење на сајтот, се согласувате со користењето на колачињата. Доколку не се согласувате, можете да ги промените подесувањата на Вашиот пребарувач.

Повеќе Информации