Објавени: мај 17 2021 10:32

1983 Ibanez Made in Japan

ЕУР

Објавени: мај 17 10:32
Прегледи: 73
Продавам Ibanez X series Made in Japan 1983 година. Од магнети има: Dimarzio Paul Gilbert Injector (neck) и Dimarzio Super Distortion (bridge)

Сменети се прагови кај Гино пред неколку години и месецов сетирана со нови жици кај Благоја Гигов заради продавање. Она што ја гледате дупката под магнетите е недоразбирање на времето со Радуловиќ кога се договаравме кај да стои switch-от за магнетите.. и испадна лоша позиција па беше враќано назад. Се покрива со едно стикерче 🙂

Гитарата ја имам околу 12-13 години и ми беше првата гитара откако почнав да свирам. Хардверот е целосно оригинален на него (плочка, потенциометри, мост, nut, штимери итн) Вратот е очигледно јавор (maple), за телото не знам.

Гитарата е вистинска рок машина со магнетите и изгледот така да би прилегала на сите оние кои сакаат "heavy" звук.
Цената е 500 евра фиксно. Ја продавам зошто не ја свирам одамна, а и собирам пари за Гибсонче или Fender 😃
Гитарата може да се види во Тетово или Скопје кога било после 16:30 ч.
Безбедна достава со ЕЛС
Плаќање после проверка на нарачката
Достава до врата
Купи сега
Достава со “Ecologistic”: од МКД
Доколку овој оглас ги прекршува Правилата на Огласување или Тргувај безбедно
73
Купи сега

Достава со “Ecologistic”: од 150 МКД

Безбедна достава со ЕЛС

Плаќање после проверка на нарачката

Достава до врата

Адреса:

Купи

Нашиот сајт користи колачиња (Cookies). Со кликнување на “Се согласувам” или со продолжување на користење на сајтот, се согласувате со користењето на колачињата. Доколку не се согласувате, можете да ги промените подесувањата на Вашиот пребарувач.

Повеќе Информации