Оглас од претпријатие Објавени: јун. 13 2022 08:41

Horizon Paragon X lenta za trcanje

ЕУР

Објавени: јун. 13 08:41
Прегледи: 931
NOVO vo nasiot asortiman.

https://de.horizonfitness.com/de/treadmills/paragon-x

Horiozon Paragon X traka za trcanje

ПРЕМИУМ МОДЕЛ ВОЗДУШНА СУСПЕНЗИЈА
Цена со ддв: 2.499,00 € 155000ден.
ТЕЖИНА 146 кг
ГОЛЕМИНА 206 × 97 × 147
ОБЛАСТ ЗА ТРЧАЊЕ (Л X Ш) 153 х 56 см
Mаксимална тежина на корисник:180Кг.
Дебелина на ременот од 2,2 mm со амортизација на варијабилен одговор
СИСТЕМ Ублажување на варијабилен одговор + Технологија на AirTrain

РАБОТА НА МОТОР 3,25 КС / 2,39 kW (дигитален погон)
БРЗИНА 0,8 - 20 км на час
НАКЛОН НА 2 МОТОР 0-15%
ПРОГРАМИ Срцева фрекфенција (цел човечки ресурси,% целни човечки ресурси), чекори (5000, 10000), AirTrain (почетник, трчање низ земја, конкуренција), корисник 1, корисник 2, спринт 8; Растојание: 1к, 5к, 10к, полумаратон; Цел на калории: 300kcal, 500kcal, 700kcal; Интервал (интервал на брзина, интервал на растојание), перформанси (губење на тежината, геркин),
ЗАБАВА Компатибилен со Kinomap, компатибилен со fitDisplay апликација: Beat, Competition, Sprint 8, Virtual Active, Target Distance, Speed ​​Speed, Calorie Target, Heart Rate Target, Intervals, Manual
ПРИКАЖИ ПРОЗОРИ 3 бели LED дисплеи прозорци
ПОКАЖУВА Време, далечина, наклон, брзина, калории, отчукувања на срцето
ЕКСТРА Капацитивни копчиња на допир, контрола со еден допир, површина на конзола со голем сјај, преклопување на светло на светло, држач за паметни уреди ПУЛС Сензори за рачни пулси и лента за градите (Bluetooth ремен за гради, достапен како додаток)
ТЕЖИНА НА ПРОИЗВОДОТ 127,5 кг
ПЕРИОДИ ЗА ГАРАНЦИЈА
Од испорака на производ, ги преземаме следниве гарантни периоди за домашна употреба (само за приватна употреба):
Рамка и магнетна кочница 30 години
Погонски мотор 10 години
Електроника и делови 2 години
Трошоци за поправка * 2 години

Апсолутно иновативниот систем на воздушни перничиња на новиот Paragon X симулира со променливи степени на тврдост по која површина одите. Уникатната 3Д програма автоматски го прилагодува степенот на тврдост на промената на наклонот и брзината. Со само едно притискање на копче, лесно можете да изберете помеѓу претходно програмирани поставки (почетници, трчање по крос-кантри, натпревар) или да ги соберете вашите сопствени нивоа на тврдост - како да ја извршувате индивидуалната патека за трчање на отворено наизменично на асфалт, во шума или на чакалска патека во паркот.АЛПЕ СПОРТ
Кузман Јосифовски Питу 24/15
1000 Скопје Македонија
Нас. Аеродром до Н.Железничка станица
[email protected]
+3892461547
078 359 359
078 323 388
070 220 856
Опис на линк

ALPE SPORT


1.KAKO DA KUPITE OPREMA OD NASIOT ASORTIMAN?

MALOPRODAZBA
ALPE SPORT
BUL:KUZMAN JOSIFOVSKI PITU 24/15 1000 SKOPJE NAS.AERODROM
TEL:02 2 461 547

2.INTERNET PRODAZBA
WWW.PRIDE.MK

3.GOLEMOPRODAZBA
TEL:02 2461 547
MOB:078 359 359,078 323 388,070 220 856
E-mail:[email protected]
Посети ја страната на нашата продавница
Безбедна достава со ЕЛС
Плаќање после проверка на нарачката
Достава до врата
Купи сега
Достава со “Ecologistic”: од МКД
Доколку овој оглас ги прекршува Правилата на Огласување или Тргувај безбедно

Продавач


1.KAKO DA KUPITE OPREMA OD NASIOT ASORTIMAN?

MALOPRODAZBA
ALPE SPORT
BUL:KUZMAN JOSIFOVSKI PITU 24/15 1000 SKOPJE NAS.AERODROM
TEL:02 2 461 547

2.INTERNET PRODAZBA
WWW.PRIDE.MK

3.GOLEMOPRODAZBA
TEL:02 2461 547
MOB:078 359 359,078 323 388,070 220 856
E-mail:[email protected]
931
Купи сега

Достава со “Ecologistic”: од 130 МКД

Безбедна достава со ЕЛС

Плаќање после проверка на нарачката

Достава до врата

078359359078323388

Адреса:

Купи

Нашиот сајт користи колачиња (Cookies). Со кликнување на “Се согласувам” или со продолжување на користење на сајтот, се согласувате со користењето на колачињата. Доколку не се согласувате, можете да ги промените подесувањата на Вашиот пребарувач.

Повеќе Информации