Регистрирај Pazar3 сметка и добиј 50 денари!
Македонски | Shqip | English |

Aux Bluetooth adapter

500 МКД

Се продава од: Aa Вчера 13:32 Избриши, измени или обнови го твојот оглас
Адаптер наменет за автомобилско радио кој дава можност радиото да го поврзете со вашиот мобилен телефон преку Bluetooth.
Уредот е идеален за пуштање музика и Handsfree разговори преку вградениот микрофон.
Работи на батерија со капацитет 3-4 часа и се полни со стандарден мобилен полнач.
Освен за автомобилско радио може да се користи и за други стерео системи кои имаат Aux влез.
Кон почеток