Регистрирај Pazar3 сметка и добиј 50 денари!
Македонски | Shqip | English |

Audi A3 2.0 TDI Ambience

5 550 ЕУР

Оглас од претпријатие Се продава од: Teren Auto Plus 13 јан. 16:34 Поврзи се кон претпријатието за да направиш измени
Teren Auto Plus

Teren Auto Plus

26 Огласи во продавницата

BMW 120d -06 5 590 ЕУР
Opel Astra twinport 1.6 i 3 700 ЕУР
Citroen C3 1.6 HDi 1.6 90ks 5 400 МКД
VW Golf 6 1.6 TDI 6 990 ЕУР
Вид на оглас
Се продава
Огласено од
Продавница
Година
Менувач
Километража
Регистрација
Боја
Сива
Локација
Охрид
Стил на каросерија
Хачбек
Марка
Audi
Модел
A3
-Година на производство: 2006
-Прва регистрација: 03/2006
-Километража: 242 880 km
-Гориво: Дизел
-Моќност: 103kw/140кс
-Зафатнина на моторот: 1968cc
-Менувач: Рачен/6 брзини
-Еколошка класа: EURO4
-Земја на потекло: Германија
-Потрошувачка (за ново возило):
градска 6.9l/100km; отворено 4.4l/100km; просечно 5.3l/100km
Дополнителна опрема
-Климатроник
-двозонска клима
-фабричко радио со ЦД
-кожен волан
-Xenon светла
-магленки
-автоматски светла
-греачи на седишта
-подесување по висина на двете предни седишта
-паркинг сензори назад
-тонирани стакла
-електрика на стакла
-електрични надворешни ретровизори со греење
-темпомат
-греачи на задно стакло
Сервисна книшка
Платени сите давачки до регистрација
Цена 5550 еур.
Teren Auto Plus
Продажба на користени возила
Посетете ја нашата продавница
Булевар Наум Охридски 117 Прикажи на мапата
075249979
http://terenautoplus.com/mk/vozila
Teren Auto Plus
075249979
Teren Auto Plus

Teren Auto Plus

26 Огласи во продавницата
Mercedes-Benz E-Klasse E 220 CDI BlueEfficiency 12 400 ЕУР
VW Golf 6 1.6 TDI 6 990 ЕУР
Opel Meriva 1.7 CDTI Active 7 200 ЕУР
Opel Astra twinport 1.6 i 3 700 ЕУР
Кон почеток