Регистрирај Pazar3 сметка и добиј 50 денари!
Македонски | Shqip | English |

AUDI A3 2005 S-LINE DSG

4 500 ЕУР

Се продава од: Jovan Gjurchinoski 22 ноем. 00:29 Избриши, измени или обнови го твојот оглас
Вид на оглас
Се продава
Огласено од
Физичко лице
Стил на каросерија
Хачбек
Марка
Audi
Модел
A3
Се продава AUDI A3 2.0TDI 8P/LBKDF1 S-LINE
Година на производство: 2005 година
Регистриран до: 01.10.2021 година
Моќност на мотор: 104kw/140 коњски сили
Поминати километри: 311.901 од кои јас имам поминато 60.563 километри
Просечна потрошувачка на гориво - комбинирано: 6,7 литри на 100 километри
Од опрема поседува:
Шестстепен автоматски S-Tronic менувач со F1 команди на волан
19 инчни DOTZ алуминиумски фелни
16 инчни алуминиумски бандаши со зимски гуми
Греачи на седишта
Електронски подесувања на прозори и ретровизори
Сензори за дожд
Светла за магла
Кожен S-Line волан и полукожни седишта
Двозонски климатроник
Централна брава со далечинско
Паркинг сензори (позади)
Автомобилот е редовно сервисиран и поседува сервисна историја како никој друг (последен голем сервис е направен во август 2019та година и поминати 297.879 километри).
Увезен е од Германија во септември 2016та година. Сам си го донесов со возење.
Со оглед на годината на производство, автомобилот е добро сочуван, но сепак има мали видливи козметички траги од користење.
Цената е 4,500 евра. Би ве замолил да ме контактираат само сериозни купувачи и без предлози за корекција на цената.
Контакт преку Viber или телефонски после 17 часот.

Shitet vetura AUDI A3 2.0TDI 8P/LBKDF1 S-LINE

Viti I prodhimit 2005
E regjistruar deri me 01.10.2021
Fuqia e motorit 104kw/140hp
Kilometrazha e kaluar: 311.901 prej te cilave une kam kaluar 60.563 kilometra
Harxhimi mesatar i lendes djegse-kombinim 6,7 litra per 100 kilometra
Vetura ka:
Menjac automatic me 6 shpejtesi S-TRONIC nderues me F1 komanda ne timon
19 inci DOTZ fellga prej alumini
Bandash prej alumini 16 inc me goma dimri
Sediljet me nxemje qe mund te ndryshohen ne 6 menyra te ndryshme
Mund ta ndryshosh pozicionin e retrovizorve dhe xhamave ne menyre elektronike
Senzor per shi
Drita per mjegull
Timon S-LINE prej lekure dhe sedilje gjysemlekure;
Klimatronik per 2 sezona
Brave qendrore me digitron
Sensor per parkim
Automjeti eshte I servisuar regullisht dhe ka libreze per kontrollat e kryera (servizi i fundit i madh eshte bere ne Gusht 2019 dhe ka pasur te kaluara 297.879 kilometra).
I ardhur nga gjermania ne vitin 2016. E kam sjell vet prej atje me vozitje.
Ne krahasim me vitin e prodhimit, automjeti eshte I ruajtur mire, por ka disa shenja te vogla kozmetike prej perdorimit.
Cmimi I shitjes eshte 4,500 euro. Ju lutem te me telefonojn vetem bleres serioz dhe nuk ka bisedime reth cmimit.
Preferoj kontak ne viber ose ne telefon mbas ores 17.
Jovan Gjurchinoski
078275192
Leaflet
Кон почеток