Регистрирај Pazar3 сметка и добиј 50 денари!
Македонски | Shqip | English |

Audi A6 C6 3.0 TDI 225ks СОВРШЕН АВТОМОБИЛ

6 750 ЕУР

Се продава од: Aleksandar Stojkovski Вчера 02:15 Избриши, измени или обнови го твојот оглас
Вид на оглас
Се продава
Огласено од
Физичко лице
Година
Менувач
Километража
Гориво
Регистрација
Боја
Сива
Стил на каросерија
Седан
Марка
Audi
Модел
A6
Моторот (3.0 225 ks) работи перфектно, менувачот работи перфектно, секое копче, сензор, и модул функционира како што функционирало како кога автомобилот бил нов.

Без денар влог во него во наредните година и пол, после кои само ќе направите редовен сервис и ќе продолжите да возите. За вистински љубители на моделот кои ќе продолжат ревносно да го чуваат како и јас.

- ABS/ESP/TCS
- Централно заклучување и два клуча
- Quattro погон 4х4
- Електрична рачна кочница
- Фабрички аларм
- Шестстепен автоматски менувач + F1 менувач на волан + TipTronic функција
- Нови Nokian Powerproof Sport гуми на 17" оригинални Audi алуминиумски бандажи.
- CD Radio со команди на волан
- Сите воздушни перничиња
- AUDI MMI 2G HIGH со екран во боја
- Навигација со DVD во багажникот
- Крем кожен ентериер во беспрекорна состојба
- Две предни седишта со електронско подесување
- Подршка за лумбар (долен дел од рбетот)
- Двозонска клима
- Keyless Go систем
- Start/Stop копче
- 6 степенски грејачи на седишта
- Light пакет на ентериер (црвено осветлување во врати, бело во дел за нозе)
- Light пакет на екстериер (вратите ја осветлуваат земјата при отворање, на отклучување/заклучување свети позиција)
- Автоматски брисачи
- Автоматски прскалки на фарови
- Електрична контрола на ретровизори
- Оригинални ксенон фарови
- Светла за дневно возење (Daytime running lights)
- Follow me Home опција
- Сензор за дожд
- Автоматска завеса на задна шофершајбна
- Завеси на задни прозорци
- Атестирани клима фолии
- Задните седишта се спуштаат
- Ски торба од багажник кон кабина
- Два сета патосници (оригинал кремасти велур патосници и црни гумени патосници)
- Handsfree телефонија
- Оригинален телефон со SIM (се работи перфектно)

На колата не е штедено ни денар!

- Водена е електронска сервисна книшкa (AutoData) која ќе ви ја предадам заедно со возилото како би продолжиле со квалитетно сервисирање и би ги имале сите информации околу истото.
- Направен комплетен сервис масло и сите филтри за нафта, масло, полен и воздух пред 3000км (MANN)
-Ставени нови летни спортски гуми пред 1000 км (Nokian Powerproof Sport),
-Сменети плочки дискови пред 3000км (ATE)
-Сменети лагери на предница (SKF) и стабилизатори (LEMFORDER).
-Сменет нов акумулатор 110А.
-Колата е комплетно исполирана и заштитена со двослојна CARPRO керамика пред еден месец, односно нема гајле наредни две години и има сјај посовршен од нова кола од салон. Многу едноставна за перење и одржување, отпорна на хемикалии и измет од птици.

Aleksandar Stojkovski
+389 70 255 763
Кон почеток