Регистрирај Pazar3 сметка и добиј 50 денари!
Македонски | Shqip | English |

BMW 216 GRAND TOURER 85KW-116KS

0 МКД

Оглас од претпријатие Се продава од: Dragan Dooel 15 окт. 10:04 Поврзи се кон претпријатието за да направиш измени
Dragan Dooel

Dragan Dooel

10 Огласи во продавницата

 REDOSEALKA AZZURRA 500 0 МКД
BMW 530D 235HP 6 000 ЕУР
BMW X3 2.0 177 KS X-DRIVE -08 7 350 ЕУР
VW GOLF 6 1.6 TDI 105 KS 2010 G 6 400 ЕУР
Вид на оглас
Се продава
Огласено од
Продавница
Година
Менувач
Километража
Гориво
Регистрација
Боја
Црна
Локација
Кочани
Стил на каросерија
Миниван
Модел
216
Kolata e uvezena od germanija momentalno e na bugarski tablici moze da se carine za eden raboten den !

MOTOR 1500CM - 116KS BITURBO
7 SEDISTA

Poveke inf na : 070272066 Ane
075272066 Ane
Dragan Dooel
Компанијата Даниво Дооел постои од 2000та година.Компанијата се занимава со преработка на ориз и други житарици, како и со производство и репродукција на други семенски материјали. Основна дејност на Даниво дооел е: - Производство на ориз, јачмен, пченица, луцерка, вишни, - Производството на семенски материјали, - Преработка на ориз и други житарици, - Пакување на ориз, грав, леќа и пченица Компанијата обработува и произведува ориз, и е една од најголемите производители во оваа гранка во производство на ориз. Оризот е втора по значење житна култура, а прва е пченицата. Тоа е едногодишно растение, житарка од фамилијата треви, што потекнува од тропските и суптропските предели на Азија и Африка. Во Македонија оризот најмогу се одгледува во долината на Брегалница во Кочанската Котлина, а помал дел се одгледува во долините на Тополка и Бабуна во Велешко. Даниво дооел годишно произведува околу 450 000 килограми, од кои на пола од нив се произведува бел ориз. Даниво дооел, покрај продуктите што се од сопствено производство, одкупува оризова арпа и од другите производители, и ја преработува во сопствената фабрика. Фабриката на Даниво дооел се наоѓа во Горни Подлог во близина на градот Кочани. Фабриката располага со многу работници, кои се обучени и професионалци во својата дејност. Од самата обработка која се прави на почвата, до производството на ориз, Даниво дооел води голема грижа и заштита од загадување, ова претставува голем и битен фактор за храната. Поседуваат модерна земјоделска механизација, за обработка на земјиштето, како и за обработка, производство и одржување на оризот. Компанијата годишно прави дистрибувија во Македонија повеќе од 600 000 килограми ориз, а прави соработка и со соседните држави, и за таму прави извоз околу 1.500 000 килограми. Компанијата најчесто соработува со Турција, Србија, Црна Гора, итн. и со некои држави од Европската Унија. Од самиот крај, Даниво соработува со многу индивидуални земјоделци, од Виница, Неготино,Велес, итн. Покрај откупот што се прави од индивидуалните земјоделци, исто така се прави превозот и транспортот до складиштата кои ги поседува самата Компанија. Даниво дооел Кочани
Посетете ја нашата продавница
ул. Никола Зафиров бр.27 с.Подлог Прикажи на мапата
077 914 596 070 529 916
http://www.danivo.com.mk/
Dragan Dooel

Dragan Dooel

10 Огласи во продавницата
BMW X3 2.0 177 KS X-DRIVE -08 7 350 ЕУР
RENAULT SCENIC 1.5 DCI 106 KS 2006G MK TABLI !!! 2 650 ЕУР
DVE CISTO NOVI FREZI 2.5M i 3.0M 0 МКД
FORD KUGA 2.0 TDCI 120KS -15 11 900 ЕУР
Кон почеток

Нашиот сајт користи колачиња (Cookies). Со кликнување на “Се согласувам” или со продолжување на користење на сајтот, се согласувате со користењето на колачињата. Доколку не се согласувате, можете да ги промените подесувањата на Вашиот пребарувач.

Повеќе Информации