Регистрирај Pazar3 сметка и добиј 50 денари!
Македонски | Shqip | English |

Citroen C5 2.0 HDI -09 Euro5 Perfekten

5 300 ЕУР

6 000 ЕУР

Се продава од: Joco Денес 14:58 Избриши, измени или обнови го твојот оглас
Година
Менувач
Километража
Гориво
Регистрација
Боја
Сива
Локација
Штип
Стил на каросерија
Седан
Марка
Citroën
Модел
C5
Продавам Citroen C5 2.0 дизел, Еуро 5, 103 kW (140 KS). произведен 2009 година

ОПРЕМА: Климатроник, команди на волан, сензори за паркирање напред и позади, аирбеци, абс, сензори за дожд, електронско затворање и подесување на ретровизори, добро аудио озвучување, автоматско додатно странично освелување при вртење на волан навечер, фабрички алуминиумски бандажи 17-ки, подесување на волан и седишта по висина и многу друга опрема од која се функционира исправно

Колата е многу сочувана, и каросериски и внатрешно, моторот работи перфектно, многу е тивок, има голема влечна и стартна моќност, многу економичен во поглед на потрошувачка на гориво, има два клуча.. Вреди да се види и проба!

Платени се сите давачки до регистрација (царински процедури, данок и сл.) и комплетирани се сите документи со преводи, нотарски заверки и.т.н. На купувачот останува само да ја регистрира и да вози

ИСКОРИСТЕТЕ ЈА ПРИЛИКАТА ДОДЕКА ЈА ИМА !

(Со новиот закон за увоз на возила од 01,01,2020 година овој и било кој друг автомобил кој ги исполнува условите за увоз е веќе поскап од 500 до околу 1500 евра повеќе од цените кои се движеа до сега зависно од возилото. Овој автомобил е увезен на крајот на месец Декември 2019 година поради што ви го нудам по цена во која не се вкалкулирани додатните увозни давачки кои се воведени во нашата држава од 01.Јануари 2020 година.

Ако имате сериозна намера за купување на автомобил, искористете ја предноста со пониската цена што ви ја нудам

ЈАВЕТЕ СЕ ЌЕ СЕ ДОГОВОРИМЕ..

Телефон за контакт - 078-712-155
Кон почеток