Македонски | Shqip | English |

Daihatsu Sirion 1.3 4WD

Се продава од: Kristijan 11 јун. 08:38 Избриши, измени или обнови го твојот оглас
Купи го ова возило 6.210 МКД / месечно
Аплицирај сега >
Цена:

2 900 ЕУР

Година: 2004
Менувач: Рачен
Километража: 160 000 - 169 999
Гориво: Плин / Бензин
Регистрација: Македонска
Боја: Сина
Локација: Гази Баба, Скопjе
Стил на каросерија:
Марка: Daihatsu
Модел: Sirion
Daihatsu SIRION 2004 1300cc 75KW 4x4 поминати 160,000 сопругата втор газда веќе 10 години. Само за вистински познавачи на квалитет. Не правете споредба со разни играчки од 1000 кубика и 3 клипа. Само 4WD пренос е од салон поскапо за 4500 од обично. Автомобилот не е од увоз. Купен е во салон на овластен увозник од Битола. Колата нема мана, пред 2 години ставен плински уред со капалка TANTARINI (600 евра), минатото лето сменет комплет сет за кумплуг (ламела, потисна, друк лагер) и дискови. Пред 4 месеци сменети 4 нови MICHELIN гуми 220 евра. Цена 3200 евра.

Горан 070/257-913
Нема посетени огласи
Кон почеток