Регистрирај Pazar3 сметка и добиј 50 денари!

Се продава Mazda 6 2.0 136hp, купена во Мазда Македонија

3 700 ЕУР

Се продава од: Pavle Pecov 20 ноем. 09:22 Избриши, измени или обнови го твојот оглас
Вид на оглас
Се продава
Огласено од
Физичко лице
Година
Менувач
Километража
Регистрација
Боја
Бела
Стил на каросерија
Седан
Марка
Mazda
Модел
6
Се продава Мазда 6, неувезувана, купена во Мазда Македонија. Истата е произведена 2004 година, има поминато 212000km, е одлично сочувана, и доаѓа со 2 пара гуми. Од поволности и опрема поседува:

- Зимски гуми Bridgestone купени од Олимпико лани, сеуште под гаранција, и истите се монтирани на неа.
- Летни гуми Savа, на алуминиумски бандажи 17ки (можат да се видат на една од сликите), кои моментално се чуваат во хотел за гуми во Олимпико и се купени пред 3 години.
- Бела перла боја.
- Full опрема за тоа годиште (електроника на прозори, темпомат, автоматска клима, TCS...).
- Сменет ребраст каиш и водна пумпа пред 30000km(на 180000km).
- Сменет сет замаец (потисна, ламела, замаец) пред 4000km.
- Сменети плочки на кочници и сајла за рачна сопирачка пред 15000km.
- Редовен сервис (филтри и уље) направен Август годинава, односно пред 1000km.
- Направен ремап со кој софтверски се средени EGR и DPS, и од 136 коњски сили е 163, со што е намалена потрошавчата за грубо 10%.
- Регистрирана до Октомври 2022.

Возилото е редовно сервисирано и единствена маана му се мали каросериски забелшки, но нема ни грам шминка, односно тоа што се гледа со око - тоа и го има.
Pavle Pecov
 
070201186
Leaflet
Кон почеток

Нашиот сајт користи колачиња (Cookies). Со кликнување на “Се согласувам” или со продолжување на користење на сајтот, се согласувате со користењето на колачињата. Доколку не се согласувате, можете да ги промените подесувањата на Вашиот пребарувач.

Повеќе Информации