Регистрирај Pazar3 сметка и добиј 50 денари!
Македонски | Shqip | English |

MERCEDES BENZ E 350 CDI AVANTGARDE-10

11 000 ЕУР

Се продава од: Igor 15 јан. 10:12 Избриши, измени или обнови го твојот оглас
Година
Менувач
Километража
Гориво
Регистрација
Боја
Сина
Локација
Струмица
Стил на каросерија
Седан
Модел
E 350
MERCEDES E 350 CDI AVANTGARDE
Германско возило донесено возејки

Не е царинето Мозе да се царини за еден ден,
има Еур1 документ

категорија седан
километражата 225.500 км
капацитет 2.987 кубика
моќ 170 kW (231 КС)
гориво дизел
потрошувачка
околу 6,8 л / 100км (комбинирано)
околу 8,9 л / 100км (внатрешен град)
околу 5,5 л / 100 км (надвор од градот)
CO₂ емисии
околу 179 g / km (комбинирано)
Број на места 5
Број на врати 4
пренос автоматски СО Ф1 МенуваЧ
категорија на емисии Euro5
година 01/2010
Број на сопственици на возила 1
клима уред климатските
помош при паркирање
Пред, назад
боја металик
внатрешна декорација Дел кожа, беж
ABS
алармен систем
Амбиентално осветлување
Би-ксенонски фарови
Bluetooth
патен компјутер
CD плеер
Електрични прозорци
Електрично странично огледало
Електрично прилагодување на седиштата
Електричен имобилизатор
ESP
звучникот
Isofix
фарови
LED дневни светла
Алуминиумски тркала
сензор за светлина
MP3 интерфејс
Мултифункционален волан
систем за навигација
светла за магла
НЕ пушење
Pannenkit
сензор за дожд
серво волан
Спорт пакет
дневните светла
контрола на патувањето
за контрола на тракцијата
Приемник / Радио
Ксенон светла
Централна

Цена за замена 12500
Leaflet
Кон почеток