Регистрирај Pazar3 сметка и добиј 50 денари!
Македонски | Shqip | English |

Mercedes C320 CDI 4 MATIC 2007 Увоз од СH 🇨🇭🇨🇭🇨🇭

1 ЕУР

Се продава од: S350 22 ноем. 16:44 Избриши, измени или обнови го твојот оглас
Вид на оглас
Се продава
Огласено од
Физичко лице
Година
Менувач
Километража
Регистрација
Боја
Црна
Локација
Куманово
Стил на каросерија
Седан
Модел
S 350
Mercedes C320 CDI 4 MATIC 2007 Увоз од СH 🇨🇭🇨🇭🇨🇭 130.000 km со гаранција на километри

за повише инфо 072444444 070500000

За кешшшш екстра цена

може замена за стан во скопје чаир топанско џон кенеди ...

moze zamena za stan vo skopje cair chair topanski dzon kenedi xhon kenedi

Локација : КУМАНОВО

Сега е направен комплет големиот сервис

WDD2040891F062481
Модел C 320/350 CDI 4MATIC Sedan
Боја (775U)
Тапацир (708А)
Датум на производство 2007-09-13
Опрема
Бришење на моделска табличка на капакот на багажникот
Рачка за менување / менувач во кожа од напа
Преклопни потпирачи за грб на седиштата во одделот за задни патници
Вметнување пепелник со запалка за цигари пред одделот за складирање
Бришач на шофершајбната со сензор за дожд
Телефонија за комфор
AMG SPEEDSHIFT MCT 7-брзински спортски менувач
Контрола на крстарење
Мултифункционален волан 442
Филтер за честички за дизел
Предупредување за губење на притисок во гумите
COMAND на Интернет
Спојка на приколка со стабилизација на приколката ESP® ( КУКА )
Систем за климатизација
Електрични прозорци со контроли на практичноста и функција за автоматско свртување
Систем за чистење на фаровите
Функција на светло во свиоци
Интелигентен систем на светло
облоги на дрво од јавор од птици
Технички модификации
ЛИНГВАТРОНСКИ германски
Возила f. Швајцарија, дополнителни делови
AVANTGARDE
CoC документ EU4 без Рег. Сертификат II дел
HA Задна оска
адаптивни светла за сопирачките
Возила со погон на 4MATIC / погон на сите четири тркала
поместување 3,0 литри
M642 V6 дизел мотор OM642
43,2 см (17 инчи) 5-двогласни тркала од лесни легури
Статусен дисплеј за задните безбедносни ремени во групата инструменти
Предни светла за магла
Половина од левата предна оска
Половина на десната предна оска
Додатоци
- Vgate iCar Pro OBD
- Највисок квалитет Bluetooth 5.0 аудио приемник со поддршка на AptX HD
- Мерач на дебелина на бојата
- Светилки за замена на ксенон

Leaflet
Кон почеток