Регистрирај Pazar3 сметка и добиј 50 денари!
Македонски | Shqip | English |

OPEL ZAFIRA 110 KW 150 HP ekstra kvalitet

Се продава од: vk 01 авг. 14:04 Избриши, измени или обнови го твојот оглас
Вид на оглас
Се продава
Огласено од
Физичко лице
Година
Менувач
Километража
Гориво
Регистрација
Боја
Сина
Локација
Прилеп
Стил на каросерија
Миниван
Марка
Opel
Модел
Zafira
Зафира 1.9 фиатов мотор 150 hp,110 kw 2007 год.во совршена состојба,поодржувано возило не постои. *Регистрирана до 5/2019. *Сменет сет замаец,ламела,потисна,друг лагер во Олимпија Моторс Скопје ,2018.(имате и фискална сметка во прилог). *Комплетно направен мал и голем сервис. (имате и фискална сметка во прилог). *EGR OFF,DPFOFF...рајат да бидите. COSMO опрема со сончев кров-затемнет. *Прозорци затемнети и внесени во сообраќајна.Атестирани. *Алуминиумски бандажи купени нови во 2018 17' ки.Доколку не ги сакате бандажите,а имате свои, ќе ви намалам на цена. *4 Гуми нови купени во 2018, 225 45 R17.-зимски * 4 гуми нови купени во 2018 летни. *Вкупно 8 нови гуми. Доколку не ги сакате гумите ќе ви намалам на цена. "Нови амортизери.(имате и фискална сметка во прилог). *7 седишта *ABS *ESP *6 brzini menuvac, *kombinacija koza *4 elektriki na stakla, *elektrika na retrovizori, *centralna so dalecinsko, *komandi na volan, *10 vozdusni pernici *klima *bord kompjuter *mеtalik boja "centralno so dalecinsko "dva kluca Едноставно домаќински одржувана кола во која нема потреба денар да вложувате со години. *Безбедна за Вас и Вашето семејство. *****ПРОВЕРКА ПО ВАША ЖЕЛБА ВО БИЛО КОЈ СЕРВИС. Не купувајте мачка во вреќа во која после ќе треба да давате куп пари. *****Зафирата е во идеална состојба. Ја купувате во пакет со гуми,без двоумење дека нешто и фали, без вложите ни денарче. Ја нема возено баба,доктор или сл.колата е како за своја душа. Со 150 кс ќе почуствувате колку е моќна и стабилна. Ја продавам бидејќи ќе купувам нова кола од салон,ништо не и фали. *Каросериски е зачувана без ронка рѓа. Чекам понуди за цена. Тргнете од тоа колку вие би ја продале. ******************************************* Колата не е добра,ОДЛИЧНА Е,слободно проверете. *********
https://youtu.be/fa5SHyA8u6E
Leaflet
Кон почеток