Регистрирај Pazar3 сметка и добиј 50 денари!
Македонски | Shqip | English |

Toyota Corolla XL 1990 (benzin/plin со А-тест)

1 600 ЕУР

Се продава од: Petar 29 дек. 11:19 Избриши, измени или обнови го твојот оглас
Вид на оглас
Се продава
Огласено од
Физичко лице
Година
Менувач
Километража
Регистрација
Боја
Сива
Стил на каросерија
Седан
Марка
Toyota
Модел
Corolla
Toyota-та е во одлична состојба регистрирана до Ноември месец 2021 година.
- Колата е произведена 1990 година и до сега секој дел и каросериски и механички е фабрички (освен потрошните делови)
-Одлично сочуван ентериер како и каросериски
-Троши 7 литра плин на 100 километри, со 500 денари 250 километри се проаѓаат
- 1.3 мотор со 75 коњски сили без смрт!
- пред 1000 километри сменето уље и филтри за уље и воздух, сменети и стабилизатори и задни амортизери.
- предница стегната како и цела кола
- сменети гуртни и клипчиња на задните тркала
- просто кажано во светот се претставени како коли што не умираат во секакви услови

За повеќе информации јавете се на 071827937 во секое време.
Кон почеток

Нашиот сајт користи колачиња (Cookies). Со кликнување на “Се согласувам” или со продолжување на користење на сајтот, се согласувате со користењето на колачињата. Доколку не се согласувате, можете да ги промените подесувањата на Вашиот пребарувач.

Повеќе Информации