Регистрирај Pazar3 сметка и добиј 50 денари!
Македонски | Shqip | English |

VW CADDY 1.9 TDI 105KS DSG ZA INVALIDI

5 500 ЕУР

7 000 ЕУР

Оглас од претпријатие Се продава од: TERRA LED 08 окт. 10:55 Поврзи се кон претпријатието за да направиш измени
Leaflet
TERRA LED

TERRA LED

40 Огласи во продавницата

Led  Cenovnik za Benziski Pumpi Oil Price 50 МКД
LED REFLEKTOR VODOOTPOREN PROMOCIJA 399 МКД
Led Reklama Led Reklami 96 x 32 cm 70 ЕУР
PRODAZBA I MONTAZA NA LED DISPLAY REKLAMI VO SITE 0 МКД
Вид на оглас
Се продава
Огласено од
Продавница
Година
Километража
Гориво
Регистрација
Боја
Црна
Локација
Тетово
Стил на каросерија
Миниван
Марка
VW Volkswagen
Модел
Caddy
ZA LICA SO POSEBNI POTREBI DONESENA OD GERMANIA REGISTRACIJA IMA DO 15-08-2018
WV CADDY 1.9 TDI 105 KS. FUL OPREMA-
---CONFORT LINE MODEL---
-KLIMA
-ALARM
-BORD KOMPJUTER
-TENPOMAT
-SERVO
-KOZEN VOLAN TROKRAK
-ALUMINIUMSKI BANDASI UNIKATNI
-RIKARDO SALON
-NOV AKUMULATOR
-CENTRALNO SO DALECINSKO
-ESP
-ABS
-BORD KOM.PJUTER
-10 X AIR BEG
-ELEKTRIKI NA SITE PROZORI
- NOVI GUMI
-PRVA BOJA
-DSG MENUVAC
-HALOGENI
KOLATA E DONESENA OD GERMANIA REGISTRACIJA IMA DO 15-08-2020
TERRA LED
ЛЕД осветлување ЛЕД расветните тела, покрај примената во декоративното осветлување, сè повеќе играат улога во заменувањето на старите класичните сијалици. Нивни главни карактеристики се малата потрошувачка на електрична енергија (околу 50 пати помалку од класичните и двојно помалку од флуоросцентните светилки), долг век на траење (околу 100 000 часови), како и незначително загревање. ЛЕД сијалиците можат да биде замена за стандардните сијалици без никакви модификации на грлото бидејќи можат да се вградуват и во стандардни куќишта. Нејзиниот развој може да се подели на три дела: првиот е развој на монохроматсите ЛЕД диоди (црвена, жолта, зелена), а дури во 1993 година јапонскиот научник Шуји Накамора успеал за првпат да развие ЛЕД диода која емитува сина боја. Базирана на технологијата на ЛЕД диода во 1997 година е развиена белата ЛЕД диода што значело и пресврт во широчината на примена. Од тоа време до денес развојот е насочен на зголемување на интензитетот на светлината.Така, денес постојат ЛЕД диоди со светлина која ја надминува вредноста од 120 лумени/W, за разлика од класичните кои емитуваат 14-18 лумени/W. ЛЕД диодите се дизајнирани за номинален напон од 2-3,6 V и струја од 20-30 mА, што значи дека им е потребно помалку од 0,1W за работа. Имаат околу 10 пати подолг век од флуоресцентните светилки и 133 пати од обичните сијалици. За разлика од класичните сијалици, електричната енергија ја претвораат директно во светлина со занемарливо загревање. Не содржат жива, стакло, штетни гасови, ниту пак отровни материјали, па така може да се рециклираат. Поради одличните механички својства исклучително се отпорни на вибрации, удари и останати напрегања. Со оглед на нивните карактеристики, како и брзината на развој, ЛЕД диодите претставуваат извори на светлина на иднината.
Посетете ја нашата продавница
GOSTIVARSKA BB Прикажи на мапата
070602549
https://www.facebook.com/terra.ledmk
TERRA LED
070602549
Leaflet
TERRA LED

TERRA LED

40 Огласи во продавницата
LED REFLEKTOR VODOOTPOREN PROMOCIJA 399 МКД
Taxi Top Led Dispaly-NOVA 60 ЕУР
Sladolet Cornet Reklama so Led Osvetluvanie 220 ЕУР
LED INFORMACI DISPLAY 20% 150 ЕУР
Кон почеток