Регистрирај Pazar3 сметка и добиј 50 денари!
Македонски | Shqip | English |

Се продава VW Jetta дизел купена од МК салон

11 900 ЕУР

Се продава од: Jetta VW 01 авг. 13:32 Избриши, измени или обнови го твојот оглас
Вид на оглас
Се продава
Огласено од
Физичко лице
Година
Менувач
Километража
Гориво
Регистрација
Локација
Битола
Стил на каросерија
Седан
Марка
VW Volkswagen
Модел
Jetta
Продавам неувезена Volkswagen Jetta 1.6 TDI, купена во Порше Македонија.
Произведена Декември 2013 г., Euro 5,
Регистрирана до 03.01.2021 година, со зелен картон.
Сервисна книшка и реални поминати 110.000 километри претежно на отворен пат.
Направен голем и мал сервис на 18.10.2019 година (сменети сет ребраст каиш, сет ПК каиш, водна пумпа, антифриз, сите филтри и масло за мотор).
Потрошувачка: во град 5,5 до 6 л, на отворено 4 до 5 л на 100 км.
Оригинална боја на целата кола, без претрпен судар или дефекти, само редовно одржување!
Гаражирана цело време.

Опрема:
- Комплет нови летни гуми со алуминиумски оригинални бандажи и нови зимски гуми без бандажи возени по една сезона
- Двозонска клима Климатроник
- Електрика на сите прозори и автоматско заклучување на врати од безбедносен аспект
- Одличен оригинален аудио систем со CD и MP3 опции
- Кожен сет волан-менувач-потпирачи странични и централен
- Магленки
- Команди на волан
- Bluetooth Parrot уред за безжична комуникација на мобилен
- Браници и ретровизори во боја на каросерија
и друго.
Колата е во одлична состојба, без потребни вложувања!
https://www.auto-data.net/en/volkswagen-jetta-vi-1.6-105hp-tdi-16810

Тел. 075 295 820
Jetta VW
Leaflet
Кон почеток