Оглас од претпријатие Објавени: септ. 16 2022 03:11

BMW 530D 2011

ЕУР

ЕУР
Објавени: септ. 16 03:11
Прегледи: 1265
-Година на производство: 2011
-Прва регистрација: 6/2011
-Километража: 200 500 km
-Гориво: Дизел
-Моќност: 180kw/245кс
-Зафатнина на моторот: 2993cc
-Менувач: Автоматски Steptronic/8 брзини
-Еколошка класа: EURO5
-Земја на потекло: Германија
-Потрошувачка: (за ново возило)

градска 7.7l/100km; отворено 5.2l/100km; просечно 6.1l/100km

Дополнителна опрема

-Климатроник
-двозонска автоматска клима
-греачи на предни седишта
-предни седишта со електрично подесување
-оптички паркинг сензори напред и назад
-Bi-Xenon светла
-Bluetooth конекција за мобилен телефон
-борд компијутер
-металик боја
-Keyless опција
-9.2 инчен екран во боја
-дневни ЛЕД светла
-електрични надворешни ретровизори со греење
-адаптивни светла во кривина
-AUX-IN
-USB
-Сензор за надворешна температура
-термална изолација на стакла
-адаптивен темпомат
-ISOFIX за детско седиште
-прилагодлив кожен волан со команди
-светла за магла
-сензори за дожд
-внатрешен ретровизор со автоматско затемнување
-12V приклучок
-сензор за притисок на гуми
-електрична паркинг кочница

Регистрирано на МК таблици до 9.2021

Комплетна сервисна историја
Последен сервис на 186 000км 25.09.2019
-Обновен софтвер и мапи од 2020 год.
-Променето масло во менувач и филтер
-Променети сите филтри и масло во мотор

-2 КЛУЧА
Опис на линк

Teren Auto Plus

Продажба на користени возила
Посети ја страната на нашата продавница

Булевар Наум Охридски 117

075-249-979

http://terenautoplus.com/mk/vozila

Доколку овој оглас ги прекршува Правилата на Огласување или Тргувај безбедно

Нашиот сајт користи колачиња (Cookies). Со кликнување на “Се согласувам” или со продолжување на користење на сајтот, се согласувате со користењето на колачињата. Доколку не се согласувате, можете да ги промените подесувањата на Вашиот пребарувач.

Повеќе Информации